7 Balas

saya pun gdm juga. bacaan sebelum 4 lebih. selepas 8 lebih. dah 3 kali buat BSP & review dengan doktor. hampir nak kena cucuk insulin tapi doktor kiv dulu sebab last bacaan BSP ok dari sebelumnya. baru semalam jumpa doktor pakar. doktor pesan jaga pemakanan paling utama. banyakkan minum air kosong, nasi kurangkan, makanan manis kurangkan, atau lebih baik makan suku suku separuh. saya banyak minum air kosong & kurangkan minuman manis. makanan kalau makan nasi banyak makanan lain saya kurangkan. kalau makan nasi sikit makanan lain saya makan tapi sikit jela sekadar rasa atau hilangkan teringin ja. lepas tu ubat kena makan jangan skip sebab saya doktor bagi ubat kencing manis juga masa awal kena GDM tu.

TapFluencer

saya 🙋🙋sblm bacaan 4.6 selepas 9.2 . tapi bsp sye doctor kate elok normal je. before makan bwh 5, after 2hours mkn bwh 7. dietitian sye suruh jaga makan je krg kan makanan manis. tapi tu laaa, sye ade mslh hypo dri sebelum kawin. kalau krg makan manis mmg akan mengigil². jadi sye mkn je ikut keperluan sye. ni bsp sye still elok. tgok la mcm mana mnum air gula second time nnti, sangkut lgi ke x 😅

saya pun gdm juga . sebelum 5.2 selepas 10 . On bsp . Mak saya bagi tips amalkan makan timun atau timun yg diblend dgan air selepas makan. in shaa Allah turun . tapi kena jaga makan juga yaa

mkn ubt kncng mnis..3hari skli cek huhuu...nie dh mnurun sbaik 2mngu g lg cek ..klo tggi mmg kne cek 3hari skli hihuu..pastu kurgkan mkn nasi sbb nasi tggi nnti bile cek kncg mnis..

Sy masa anak first takde mslh gdm atau hb low.. Anak kdua ni sangkut hehe .. Sblom 4.0 slps mnum 8.0 Nnt nurse akn bgtau psl ap kna buat nnt. n kena buat BSP 4kali ulang alik ke klinik

Dah beli pn sis untk bsp tuh... untk tekanan darah tu je tak beli alhamdulillah tekanan darah normal je... Sy monitor sndri bsp, alhamdulillah bacaan smua cntik..tk prlu jmpa doktor n on ubt ..

Amalkan mkn suku² separuh sis..insyaallah nanti blh trn bacaan tu..

kurangkan pengambilan nasi

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan