70 Balas

teringin jugak tp x berani arwah mak pernah pesan jgn sesekali berani nak cuba² t bahaya kat baby n diri.. sebb sy pernah mkn benda lain lh rebung.. ngan air tebu.. memulas perut.. masa tu mintak nyawa sgt² 3 hari masuk ward... jd benda yg bisa² nh sy elak dulu.. kecuali durian.. durian sy mkn dr awal preggy sampai nak bersalin xde masalah sebb sy jual durian hari2 hadap . ..cuma badan panas jelh x selesa . byk kan minum air.. lain org lain keadaan badan nya kan.. jd kalau sis berani bole je try ckit² tgok mcm mana ok ke x .

Sya awal pregnant 7week ada mkan buah nenas, tpi msa tu tak tau dri pregnant lgi, lpas dh tau tu tk brani nk mkan nenas, tpi 20week tu btul2 tringin sngat nk mkan nenas, sya mkan sepotong kecik je pkai buang rsa craving tu, lpas tu smpai dh nk msuk 35 week ni tak brani nk mkan, klau nak mkan tu boleh tpi sikit² je bgi buang rsa ngidam tu☺️

saya makan masa lewat trimester dah. alhamdulillah sangat membantu pembukaan pintu rahim. tapi masalah saya, saya makan sebijik setengah nenas terus 😭😭😭😂😂😂 mentang pantang berbulan makan nenas. lepas makan, pintu rahim saya buka sampai 3/4 cm wahahahahaaha

menjadi untuk badan saya sis hahahahaha

Alhamdulillah saya makan nenas dri week 26 mcm tu, xda apa jadi.. nenas md makan dngan serbuk asam. Oramg cakap makan nenas dan mnum air klpa time hujung2 semester lagi elok, kulit baby bersihh ja nnti.. wallahualam.. kalau btul alhamdulillah.. saya pon amalkan air klpa

boleh kalau tidak ada riwayat asam lambung, tapi kalau punya penyakit asam lambung jangan coba2 sebab saya pun diusia 33 week karna pengen nenas saya makan terus asam lambung saya kumat dan sakit sangat

boleh..tp sikit

sy 34w..sy mkn nenas ms awal n pertengahan peknen pn ok..tp xbyk..better mkn yg dh masak.. kl 37,38w elok mkn nnas..cpt bukaan jln...ms sy nk brank ank no.3..buka 2cm..ada kwn kt wad bg air nenas yg somi dia masakkn.n buat niat selusuh kn..sy mnum best sgt suam2..duk sjam trus buka 5cm..sgt2 mmbantu

Boleh je nak makan nenas dari awal pregnant,doktor pun ada bgtahu nenas tidak mengakibatkan keguguran,cuma yela,makan la buah apa pun. tak bolehlah nak melantak,makan sikit² sudah.. saya bukan takat nenas,durian pon bedal😂

Nenas baguss untuk merawat buasir waktu nak bersalin .. lain org lain rasanyaa sebab xsamaa kan .. setengah boleh makan setengah takboleh makan .. so jgan paksa diri kalau xboleh makan ,, sekadar teringin boleh jaa makan tapi jgan banyakk tauu ibu2 sekelian ..

Msa sy preggy ank ke 4 sy mkn je time dari awal smpai ujung, bersalin msa 37minggu. Kali ni anak ke5 sy ada mkn msa awal juga, ni dah ujong nk makan lagi😁 xlarat nak bwak perut smpi 38minggu ke atas

Sy pun nak try juga lah sis..mkn nenas supaya bersalin 37week..tak larat bawa perut dah ni, pdhl baru masuk 35week... nenas tu nak mkn sebijik ke?hihihi..skg ni pla ada Gdm..doktor dah info tak boleh bersalin lebih 38week..klu tak akan induce (paksa) atau opret..huhuhu...

TapFluencer

saya baru ja mkan semlam...msa mula pregnant memang tak mkan mak ckp tajam suami pon tk BG.. masa kandung 6 bulan pon bru makan mk ckp blh MKN dh.. Baby dh ckup sifat.. tapi nk mkan berpada2 la.. sya mkan rasa2 ja.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan