12 Balas

bila2 boleh start. makin anak membesar dlm perut makin dia serap calcium kita, sbb tu kita kena minum susu utk ganti calcium kita juga. tapi saya tak minum susu khas ibu mengandung pun. minum susu full cream je. utk yang alahan susu, boleh ambil pil calcium juga. boleh bincang dgn nurse bila appt monthly ya.

saya memang tak boleh telan susu putih, mesti muntah balik, dr anak dara smpai la skrg, memang kena amik ubat calcium.. tp kadang datang rasa nak minum susu tu, saya minum susu soya or susu coklat.. buat rasa2 je sbb kena kawal sugar intake 😅

bila2 pun blh sbb kadang org first trimester kn alah teruk klu sec trimester dh okay blh start minum klu x blh jgk makan makanan berkhasiat ambik supplement yg ada kulsium sesuai utk ibu pregu

awal kehamilan boleh start dah sis, klau tak boleh telan susu biasa sebab loya boleh try susu kambing lazz mcm2 flavor ada https://s.shopee.com.my/5fWy3LXHmq

Blh je bila2..xminum pn xpe aslkan mkn makanan yg berkhasiat ganti susu.mcm sy awl2 je blh mnum susu lps tu tgok kotak susu pn dh loya nk muntah

Bila bila boleh, dr nasihatkan minum susu kotak full cream, elakkan susu formula khas utk ibu sebab tinggi kandungan gula

bila² pun boleh. kalau ada gdm better elakkan susu khas utk preggy mom sebab tinggi kandungan gula.

sy xminum susu bukan xsuka tp sbb KM, nak kawal gula, sy mkn pil kalsium je..

ikut mommy bile2 masa pun blh

tak kisah pun bila..

Soalan popular

Artikel Berkaitan