9 Balas

Salah tu. Susu ibu tak mempengaruhi apa-apa untuk anak. Kita makan pedas ke minum kopi ke, semua tu tak disalurkan kepada anak jika kita ambil secara sederhana. Apa yang ibu salurkan hanyalah nutrisi. Cumanya, lepas bersalin (terutamanya masa baby masih kecil) perut kita agak sensitif, sebab tu ramai lepas bersalin kena sembelit jadi, tidak digalakkan untuk makan pedas & caffein.

Sy mkn je Sume. asal kn x over pedas. Alhamdulillah, bby Sy ok. Sy full bf. tiap2 bln berat naik cantik. 23hb nie ank nk msuk 4 bln. tp air Sejuk & mknn berangin Sy kurangkan. nnt sakit urat. kalo time pantang, Sy mkn ikan bawal/siakap msak kicap dgn sup sayur sawi. Sy mmg kene mkn byk berkuah sbb xmo kene sembelit time pantang. sbb dh pernah kene sembelit time ank first dlu.

as long kalau try dari awal2 takda masalah pun nk makan pedas tu..kalau benda2 alergik ja boleh effect pada baby. Saya menyusu 3 org Anak dh..dan makan pedas ja time pantang. takda masalah apa2. Try dulu pedas yg manja2 tu..Nanti baru try yg pedas gilaa..kalau jenis makan pedas la.

Kesan setiap org berbeza beza, ada yg okay ada yg tak. Jadi tak boleh nak pukul rata. Setakat ni sy cuma tak makan seafood sebab anak alergik, kurang mkn yg manis2 sebab boleh menyebabkan kahak. Try and error mana yg serasi dgn sis dan baby 😊

Saya try & error sendiri. Slow2 makan pedas & anak takde problem pape so saya teruskan je & bf anak sampai setahun tu saya bantai je semua yg pedas (spicy food lover)

try dlu sikit2 sbb kdg2 lps bersalin perut kite lebih sensitif. if okay then boleh je makan.

tkde pulak anak kembung perut sbb makan pedas tp maknya lah sakit perut sbb mkan pedas

Saya makan samyang alhamdulillah ok je anak

Tak betul

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan