8 Balas

Rasanya tak ada masalah kalau nak minum air sejuk atau berais. Kalau baby besar tu sebab minum minuman berais dan bergulaaa contohnya macam milo ais, teh ais, air jus yang ditambah gula. Minuman macam tu yang tak sihat sebenarnya, boleh buat bayi besar sebab kandungan gula tinggi, ibu pun ada potensi untuk dapat GDM. Jadi elakkan minum air ais yang manis. Kalau nak minum air kosong sejuk/ais, memang tak ada masalah. Tapi apa apa pun pengambilan semua jenis makanan/minuman mestilah sederhana sahaja. 😊

Sy minum je sbb time pregnant ni lah sy xleh nk minum air. Air sejuk je dpt masuk. Klau sebelum oregnant sy memang x minum air sejuk sbb ttc ramai bg advise jgn minum sbb tkut sejuk rahim susah lekat.

Saya tiap minggu makan ABC sis, tiap malam minum milo ais. Baby tetap cecomel je size. Xda apa la. Bila da minum, jadi suhu badan jgk. Minum jeee

Sy dari awal mengandung minuman fav sy ada lah air sejuk,tp tanpa ais heheh..xtau lah baby jd bsr ke x,last scan masa 26w brt baby 921g..

ank 1st dlu sy slalu minum berais, sejuk, kunyah ais dan sy ada gdm time tu,. tpi anak lahir 2.79 je ,.hihi

xtau lh tpi saya kdng xtahan Klau x minum air sejuk wlpun sikit..

sama saya sis.Tak tahan rasa kalau xminum air sejuk xhilang hausnya.

boleh. xde mslh pon.

d

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan