14 Balas

Saya beli underware pakai buang dkt watson, yg kain punya(men) sbb jenis kain berbeza dgn yg women. Waktu awal2 jelah tu pun 2 pek je beli hehe.. UNTUK pad maternity yg popular org pakai tu 1 pack. Tapi alergic. Then pakai libress overnight. Smpai habis darah (saya lambat habis...so 30+ hari pakai) So dalam 3keping sehari...(mandi pagi - tghhri kalau masuk toilet huhuhu -mandi ptg -tghmalam before tidur) (kena tukar setiap kali masuk tandas kan... utk sentiasa kering centuu

VIP Member

Macam saya, saya mmg beli maternity pad. Sebab lembut je dibandingkan pad biasa. Saya beli 1 packet dulu sebelum bersalin. Lepas dah bersalin tu, saya beli lagi depend on aliran darah nifas kita. Sebab saya ada jahitan episiotomy, pad biasa tu rasa keras dan sakit bila duduk. Maternity pad tu selesa je dan lembut. #TAPsupermoms #TAPactiveusers

TapFluencer

Mula2 beli 2 pack je sis. overnight ada dan maternity pad pun ada. Masa awal waktu bersalin beli yang mcm hosp punya tu lagi lembut so kena jahitan takda la ngilu sngt. Tapi bila dah okay start pakai overnight. #TAPactiveusers #SupermomTAP

sy beli pad maternity yg pureen tu, 1 pack shaja (20pcs)..lpstu tmbah pad overnight ja Intimate...sbb pngalamn kakak2 sy, heavy blood flow xlama dlm 5-6hri....lpstu cm period biasa ja...tp trpulang la pda puan...

Overnight pants ada, overnight pad ada and maxi biasa. Banyak takpe, boleh guna time period. Tak rugi pun. Better be prepared dari nak tunggu tgk flow baru nak beli. Buatnya husband salah beli lagi tak best 😅

Overnight pants tu saya beli 5 packs. Satu pack ada 2 pcs. Kat hospital lepas bersalin pakai tu je. Takyah nak lekat pad kat panties / kena cuci and ganti panties kalau bocor. Dah la penat baru bersalin. Dah full koyak buang sarung baru

Terima kasih semua. Sy dah selamat bersalin. Sy rasa paling bagus pad yg sarung mcm spenda tu. paling paling paling mudah dan tak bocor walaupun heavy flow. Tapi harga cekik sikit ah. Hahaha.

awak beli berape helai ? berape kali tukar? berape hari guna yg tu?

saya beli pad overnight je. tapi memang kena standby banyak lah. 😅 sebab kebetulan pulak darah nifas saya on off dalam masa 60 hari. kejap boleh pakai maxi, kejap overnight balik.

sy bersalin vakum normal, ada jahit 2 3..pakai pad overnight n maxi, xbeli yg maternity punya tu langsung kecuali dkt hospital..tu pun ada nurse yg bg free hehe..

VIP Member

kalau sya la..Saya cadangkan awak pakai pad overnight ..sebab darah bnyak lepas bersalin..Jangan beli yang tebal kalau berjahit duduk sakit oh..

saya guna overnite je satu pack xhbis . lepas tu pakai daypad sbb darah da sikit .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan