3 Balas

saya baru menghadapi situasi begini hari ini😢.. anak ke4.. beza 18thn dari anak ke3.. umur saya 45thn.. mmg ramai kata..berisiko.. hari ni 2nd checkup kat KK.. 1st ckcup 2 minggu lepas..doc scan baru 6 minggu..kalau ikut date period dah 13minggu.. doc kata kalau ikut scan..baby kecik lg.. 2nd chkup hari ni.. doc scan..tk nampak baby.. kantung ada.. kalau jmpa pun samar².. doc suggest gi hospital.. saya decide pergi hospitak swasta.. sbb dah pergi govt. hospital..mereka mntk dtg 20hb.. lewat sgt rasanya..tkleh nak tunggu saat berdebar nak nunggu 20hb tu..so saya pergi 2 hospitak swasta.. both kata tknmpk perkembangan baik pada baby.. 1st spital kata janin tkder.. kandung ada.. 2nd spital.. ada nampak janin..tp sgt kecil..& tkder degupan jantung.. doc bgtau kena cuci.. 😢

Pengalaman sy utk kandungan pertama dan kedua, mcm awk juga. Kantung ada, tisu janin ada, tapi tak berupa janin dan takde heart beat. And doktor mmg dh bgtau, berkemungkinan kandungan tak jd and akan gugur. So yg first gugur 8w. Yg second gugur 11w.

TapFluencer

maaf puan tiada pengalaman, harap semuanya baik belaka tanpa mudarat

Soalan popular

Artikel Berkaitan