21 Balas

biasanya atas 20 week yg betul2 baru lah dapat rasa dngn jelas.. skrg ni kalau sis betul2 nak rasa dia bergerak, cuba sis ambil masa baring dan tenangkan diri, lepas tu sis hayati setiap pergerakan dlm perut dan lepas tu kalau sis rasa mcm ada rasa sentuhan yg sngt2 halus, itulah gerakan bayi. tak terasa ia terlalu menyentuh tetapi boleh rasa sgt sedikit gerakan halus tu.. itulah tu..hihi.. mcm sy dari awal lagi mula2 ingtkan yg mcm bergetar air dlm perut tu itu lah baby.. tapi lama kelamaan, rupanya bukan. cuma bila dah 18 weeks, baru perasan ada lain mcm sikit gerakan dlm perut, mcm something jer.. fikir punya fikir, mungkin ni lah gerakan baby. sampailah perasan rasa2 halus tu. mcm nak x nak jer gerakan tu nk tunjuk belang. jadi yg sbnrnya rasa mcm halus sngt gerakan itu tulah gerakan baby yg sbnrnya 😂

VIP Member

Jangan risau ye sis. Saya masa pregnant sebelum ni pun 20 weeks lebih baru dapat rasa. Tu pun sikit2 je. Bila check up dekat klinik, nurse siap kata, "Allah.. Tenang nya anak awk ni. Hello baby, hello, tidur ke? " Tapi Alhamdulillah okay je. Baby lahir sihat, cergas je. Sekarang anak saya dah umur 11 bulan

Kalau ikut pengalaman saya, 15w dah rasa kalau saya baring & letak tangan. Sekarang saya 18w tak perlu letak tangan dah memang dia berguling tendang dapat rasa. Berdiri pun boleh rasa. Saya rasa bergantung pada ketebalan perut juga.

19 minggu lah baru rasa macam ketukan tu. Kalau anak pertama memang lambat nanti kalau sudah 6-7 bulan baru kita rasa kuat. Tapi sikit je 19minggu kita rasa macam ada ketukan dalam perut kita. Saya baru 20week..

Sbr ya sis.. Mggu ke 28 nurse akan bg kita catat... Mula2 mmg agak stress juga nak cari gerakan... Skrg ni.. Mmg senang nak detect dh.. Hehehe... Kita sama.. Pengalaman pertama..

VIP Member

skrg saya 20w tgh wat kje pun rase die gerak aktif sgt (mgkin sbb ank no4) tnde2 awal rse gerak sikit² time 17w. scan baru² ni berat baby 309g.

bergantung sebenarnya..ad sesetengah tu dlm 20-22 weeks baru rasa.. x pe pkir positif je.. In Shaa Allah x lma lg sis dpt la rsa pergerakkan baby

Rse cm glup2 tu tp xslalu pun, td scan 20w nmpk die gerak tp kite xrae doc ckp sbb kndungn kecik lgi, sbr jeye

Sama dgn sy, sy sekali fikir.. Ank dalm rahim ni OK Kew x.. Sebb takut x rasa lag pergerakan tu...

dah dapat rasa 19week ke atas.. sye dh 21 makin kuat sbb ank lelaki kot ☺️

scan gender time 21 week...jelas nampak

Soalan popular

Artikel Berkaitan