16 Balas

saya pernah bawa bag banyak ke hospital.. complete semua barang keperluan.. sampai hospital kat sana dah sediakan pakaian wad. termasuk baby saya guna barang hospital. banyak juga saya dapat free gift dari pihak hospital.. last2 x guna pon barang yg saya bawa dari rumah 🤭 kena bawa pampers dgn pakaian keluar wad sahaja.. x tahu la hospital lain macam mana pulak.. btw semoga urusan awak dipermudahkan.. saya doakan awak selamat melahirkan.. amin

betul..siap hospital bg free gift brg baby lagi..

berpantang sendiri seronok pada sya sebab sama2 jaga ank dengan suami..sya 4 org ank semua pantang sendiri.en suami pun tolong uruskan rumahtanga.ada yg bsalin je suami hantar balik kg mak ayah adikbradik kita jugak yg kena jaga kita.suami terpaksa balik atas urusan kerja.siang mlm jaga ank tak cukup tidor semua isteri yg buat.sya jenis tak suka mcm tu ank2 kita biar susah senang sama2 jaga

sy first time pntg sendri alhmdulillah suami byk tolong seronok pula ye😅cz ank 1&2 pntg dgn mak sndiri..sy pon maasa brslin smua bwa..tp smpi hospital smua brg yg sy bw xpki 😅baju& pampers hospital dh bagi..smpi balik pun hospital bagi bju baby..yg dpki bju sy je tuk balik rumah😅&pad sy pki yg sy bawa..sbb sy sehari je kul 3mlm brsln kul 5petng dh balik rumh

saya dari anak ke 2 berpantang sendiri.. alhamdulillah suami banyak bantu lepas bersalin..bila dh rasa badan ni kuat baru blh buat kerja pelan2..anak2 yg lain suami uruskan..masak makanan pantang pun suami yg masak..semoga Allah permudahkan urusan bersalin nanti..aamiin

ye saya bersalin normal..sekarang ni preggy ank no 5..kena kuat dari segi mental dan fizikal..mcm sy ni ank2 dh besar jadi boleh minta tolong sikit2..

Sy ritu sediakan beg mcm ni la sekali semua brg dlm tu xpakai 😂 yg pakai cume pad, pampers baby, sehelai baju baby, sehelai bdung, sepasang bju nk pakai waktu balik.. Makanan pulak sy bwk sikit je biskut2 thermos sy xguna langsung sbb tempat air panas dkt..

Insyaa ALLAH pertama kli nye sy berpantg sndri tnpa mak ayh(mninggal) dan tanpa dye(cerai) nasib pkpb ank bujng n ank dara ada bole bntu sy nti.. mudah2an sy kuat.. now sy dh 39 mnggu..😢

Aminn.. yarabbalalamiin ..

sama la kita..cuma sy 38m4ari je..tunggu masa juga ni.beg dan brg2 utk dibawak ke hospital sumer dah stndby dlm kereta..senang nanti tgh2 sakit x kalut sangat.

aamiin..trm ksh...

VIP Member

Kita samalah.. Cuma saya kurang sehari.. 38w2d.. Awak dah ada tanda2 ke tu?

VIP Member

Saya pantang kat rumah mak. Husband balik selang 2 3 hari sekali

TapFluencer

Moga dipermudahkan dan tk perlu stay hosp lama2

Soalan popular