5 Balas

macam saya lah masa 37w saya terus pegi PAC sbb risau dia tak aktif mcm biasa. sampai sana je terus kena warded and doktor ckp nak terus induce esoknya sbb baby saya besar and dah ckup bulan so kena pksa bersalin lah. tgh hari nya tu saya selamat bersalin tnpa induce sbb malam tu air ketuban kbetulan pecah sendiri Alhamdulillah selamat bersalin secara normal. ikut instinct yee klau rasa tak tenang trus pegi PAC. even ramai ckp trimester 3 ni baby bnyak tido and kurang gerak sbb dah takde space saya pegi je PAC sbb rasa tak sedap hati

sy pernah mcm sis..risau..cube dulu minum air sejuk ke..mkn bnde manis ke..bagi dengar selawat direct kt perut yg ade org sruh amalkn supaya baby aktif tu..suluh flashlight kejap dkt perut..tgok ade riaksi tak..tp waktu dah 30 ni baby mmg byk tido sis..pantau ade gerak x 2 jam tu..tapi kalau sis risau..sila pergi scan dlu..firasat ibu ni penting tau..kalau xsedap hati terus pergi scan

Nurse pernah gtau klu baby lgsg x gerak lebih 3jam terus pergi hospital. & follow your instinct sis. Minta check

betul, jgn tggu next checkup walaupun 2 3hari lagii .. mcm2 boleh berlaku ..

makan aiskrim.. minum air Sejuk .. Dan g klinik kalau awak rase baby Masih xaktif

Pergi klinik atau PAC.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan