Intro telur utk baby

Baby saya 6bulan 25hari harini hari ke 2 sya intro telur ..start dari intro telur baby buat2 jeluak mcm tak suka telur πŸ˜‚ ada tak sma mcm baby sya ? Tapi Alhamdulillah hari ke 2 dh intro telur tak allergic kpda telur ..sy buat bubur pumpkin+telur dan cmpur serbuk mushroom utk elak bau telur tapi masih juga bau.. baby korang brpa lama boleh terima telur ? Kalau saya hidu pun sya pun tak suka apatah lagi baby..nak intro awal pun disebabkan nanti nak buat mcam2 menu berasaskan telur πŸ˜…#seriusnanya

3 Balas
Tulis jawapan

Memby sebab bau hanyir telur tu kuat sngt yg dia x suka, letak halia sikit x bau sngt.. Ank sy alergik smp 2 tahun.. Lps 2 tahun baru ok, tp perasan memang bukan peminat telur, cara lain terpaksa sembunyi kan.. Buat pancake ke waffle ke br dia mkn.. Ayam celup telur mix dgn tepung.. Ank sy ok.. Kalau telur rebus, telur dadar, telur mata dia x nakk.. Haha.. Kena 44x percubaan kot br dia terima..

Baca lagi
11mo ago

haah bau hanyir tu kuat..sy yg hidu pun nak termuntah πŸ˜‚

VIP Member

Haha first time intro pun sama. Anak saya muka pelik. Saya buat omelette. Mungkin dia pelik dengan tekstur kot. Tapi anak saya allergic. Masa first intro tu umur setahun. Sekarang dah 1 tahun 6 bulan, cuba semula. Alhamdulillah dah tak allergic. Hehe

11mo ago

tu la πŸ˜‚πŸ˜‚ dia bleh buat jeluak2 tp kena buat juga nak tgok ada reaksi allergic...

TapFluencer

Sy intro 7m, naik allergic. stop kejap. 8m try balik baru ok. masak tumis xde bau telur sgt

11mo ago

ye betul sy buat sup telur..bby suka