19 Balas

Assalm sis. Sis cuba mandikan anak guna lemon. Lemon tu perah dlm bekas lain dulu then tapis. Takut anak sis alergi dgn biji2 lemon tu. Mndi kn mcm tu je xpyh pkai sabun. Then air lemon tu jgk sis bg bsah2 kan kerap bdan anak sis tu. Sy sblm ni guna air asam jawa jgk skjp je naik balik pnas bdan ank tu. Guna lemon bhasil sgt. Insyaallah ank sis pn sme nnt. Xde lemon limau kasturi ke limau nipis pn blh sis. Nk tuam jgn tuam n letak lma2 @ biarkn kain tu kt kpla atau bdan ank sis. Sbb nnt pnas tu xkeluar. Sis cuma kne kerap bsahkan bdan ank tu. Cuba sis ya mn tau bkesan utk ank sis. Cool fever tu pn mcm xbantu mna sis. Mungkin ats pd budak kot. Tp dia sme je dgn tuam dgn kain. Make sure bhgn blipat ank bwah ketiak. Leher or tmpt2 blipat tu kne bsah2 kn. Blkg telinga n bwah tapak kaki anak. Sbb tu semua tmpt hot spot. Good luck sis

Sy hari tu pon mcm sis jgak. Baby demam 2 hari suhu naik trun..hri kedua pagi tu suhu tnggi 38.7 mcm tu trus bwak pgi kecemasan. bukan ape tkot..sbb anak slung first mom kan. xtahu sgt lagi. doc ambk drah ape smua alhamdulillah xde ape² cuma demam shja. doc bg ubat demam n antibiotics. owhh..baby sya hari tu ade selsema skali. tu yg risau tkot ade kuman. alhamdulillah xde ape²..klau xlega jgak lagi pgi je kecemasan.

gi hspital trus sis. mase ank sy demam da msuk 3 ari. gi klinik pn tk baik2 jgk. sy sntiase check suhu die 1jam skli.. dlm 3pg tu suhu die naik 38. trus sy gi emergency.. nsib baik sy cpt kalau tk ank sy kne sawan.. kne thn.. rupenye kne jgkitan kuman kt selaput otak. sbb tu demam die on off.. n susah nk baik.. sebulan jgk kt nicu.. kalau lmbt mse tu . kuman msuk dlm otak. lg susah.. tkut mcm2 jdi..

Baby saya pun baru2 ni on off demam and then baby ciritbirit (sometimes najis ada blood stains) bawa pegi clinic Dr bagi ubat demam and antibiotic. Keep monitor baby, kalau panas saya letak air asam jawa/cool fever, always bagi bagi susu supaya dia kekal hydrate. Alhamdulilah skrg dah sembuh2. Kalau panas makin naik better bawa terus ke hospital. Semoga baby sis cepat sihat ❤️

Bawa je walaupun selang 2 hari sebab bahaya. kalau perlu minta masuk dlm ward kalau masih lg demam dlm jangka masa seminggu. paling penting jangan skip mandikan baby,apalagi jika suhu terlalu panas. mungkin baby nak tumbuh gigi,tp kena pantau. takut nanti jadi sawan bila suhu tinggi sangat

VIP Member

Anak demam lebih 3hri kena bwa jmpa doc.. cara lain sis ikhtiar mandikan anak dgn air lemon.. air suhu bilik jak xperlu suam.. sapukn hirisan lemon tu d dada blkg sama ubun2nya.. kerap mandikan anak kalau suhu xturun.. lps mandi sapukan pula aow dkt dada blkg n tapak kaki

Dan sis kerapkn dia susu spya dia kencing berat trus bole trunkn panas tu.. sy pn 1st mum,anak sy pn sy bt cm ne jak sis xpernah bwa jmpa doc kalau dia demam.. kalau anak sis tidur dlm buaian pastikan jgn terperap kena ada udara keluar masuk

Try and error sis. Saya kadang guna asam jawa, daun bunga raya putih, aloevera, lemon. Sentiasa jerlum. Mmg kadang lepas beberapa min naik balik suhu. Teruskan jerlum. In shaa allah lama2 turun. Mandikan 3x sehari. Pg, tghari & ptg.

TapFluencer

Pergi terus ke kecemasan. Tinggi 38.9 tu. Budak bahaya kalau suhu panas sangat. Saya dah takut start anak saya demam on off rupanya kena virus. Better bawa pergi hosp bila demam dia tengah spike tu

bawak gi kecemasan sis.. tinggi sgt tu bahaya, takut kena sawan.. effect sampai besar.. kena sntiasa basahkan jerlum dia, kering je basahkan balik.. jangan selimutkan dia.. bg haba keluar

mcm ank sy mak sy jerlum dengan air rendaman bunga raya putih sekejap je kebah.. kalau air asam jawa.. dia kebah tpi akn panas balik.... bunga raya putih jiran yg bagi dia ckp baik utk demam .

sy buat cmni jugak kt ank2 sy.alhamdulillah sekejapnya demam kebah

Soalan popular

Artikel Berkaitan