Baby saya 1bulan 11hri ...............,.

Baby saya 1bulan 11hri .3hb tu p klnik BB dia .3.40kg .kata nurse brat bdn ank sy tk cntik .sy rsau laa apa mksudny tk cntik .#pleasehelp #seriusnanya

12 Balas
Tulis jawapan

Saya dulu lahir2 je 4.2kg sis. Baby ni kadang2 ikut baka family and dia memang cepat membesar lagi2 minum susu ibu. Kalau dah ikut baka takleh buat apa la, nurse dah kenapa nak marah? Kan baby lagi tu. Lain la kita ni. Takkan baby nak diet mcm kita pulak. Elok la dia membesar dgn sihat. First time saya dengar kes mcm ni.

Baca lagi
2y ago

Huhu. Yeee kadang memang stress, tapi faham juga sebab dia taknak jadi baby obes or bantut kan. Tapi kadang memang buntu, kalau macam anak saya dia ikut saya, jenis badannya kecik je, makan banyak mana pon. Susu banyak pon naiknya pon sikit sikit je bukan macam setengah baby kan. Kena bising gak πŸ˜…. Buntu. Hahaha

Anak sy Kuar 3.9 lepas tu terus membesar dgn jayanya. 6m dah 10kg.. Graf sentiasa obes πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ Tp dia agak tinggi, so nurse pun xbebel pun. Skang 5y 20kg.. Tp tinggi laa 120cm dah macam 6/7y gayanya.

biasanya berat badan baby naik x seiring graf yg plot dlm buku tu kot. lain kali sis dgr misi ckp camtu ja terus tanya.. sis ada hak nk tanya. nt dorg explain. ambil tahu bendaΒ² yg kita xtau. terus tanya ja

2y ago

betul sis, klu dgr apa3 yg nurse cakap yg kita xfaham atau xjelas tanya shj semula, jgn takut, nnti depa explain, sis jgn takut depa baik3, suka nasihat kita. suka tegur kita, jgn terasa, jgn takut, depa hnya nk yg trbaik utk baby kita kan..

Tak paham nurse ni kadang.. Baby ni ada yg mmg lahir besar berat akan naik je.. Ada yg mmg kecik je berat naik pn skit je padahal kuat je menyusu..sis jgn risau lah janji baby sihat

2y ago

ya sis .kdng sy stress la .dorng ingt snang ke full BF niπŸ₯Ί

Masa lahir berat baby berapa ye? kalau panjang,ukur likit kepala & berat sekarang lebih dari masa lahir, pada saya itu okay. Means anak cukup susu sbb berat bertambah.

mungkin kalau nurse ckp tak cantik tu.. berat baby tak naik atau naik sikit sangat.. adoi nurse pun terus terangla.. ni main kias2 pulak igt semua first mom tu faham ke

2y ago

ya tulaa .ckp alangΒ² je tk ckp derek

dkt blkg buku ada graf berat bdn dan tinggi bdn baby rujuk situ ya normal atau x.

2y ago

oh oke trima ksi pendapat ya sis

xcantik tu maksud kurang berat. tgk graf pembesaran bby yg nurse tanda

ank sya lahir 2.8kg . masuk sebulan 3.9kg . yg pntg bmi ank seimbang..

2y ago

sama2 🫢🏻

Kena tgk berat dia masa lahir berapa,.