129 Balas

hmm ada nurse pernah ckp susu anmum materna ni besarkan baby. saya tak tahu sejauh mana kebenarannya. tp saya dulu minum susu Enfamama+. Alhamdulillah. tkde loya2 semua.

tu la. saya tak tahu sejauh mana kebenarannya sbb sy sendiri pun tk cuba susu tu. ikut kepercayaan masing2 la. yg sy bgtau tu sbb ada nurse yg bgtau. baby sy lahir 2.36kg.

Sy minum masa first² month je sebab anmum manis, lepas minum berat sy naik mendadak, so sy stop kan anmum just amek anlene tapi sukatan sy kurang kan n bancuh cair² je

Pelik..doktor tak kasi sy minum anlene masa pregnant..susu2 lain boleh kecuali anlene

saya ambil waktu malam je...untuk tidur, tidur saya lena lepas minum susu panas...tapi saya dah tak ambil ini, nurse bagi saya susu dutch lady full cream...

Wslm..Sy mnum ni sis dri ank first n now daa preggy no 3.. Anak sy first kua xbesa mana pun, just 2.9kg..yg second plak 2.8kg.. N alhmdulillah sy xde gdm..

Boleh minum . Tapi jangan hari hari . Seminggu 3kali jek . So far da check GDM , tde mslh. Sy kadang bancuh tak ikut sukatan yg disarankan sbb terlalu pekat.

Wlaikmslmwbt..sy mmg consume since awal pregnnt n alhamdulillah, xpenah sangkut gula..kalsium,hb semua pun alhamdulillah xde masalah 🙂 #38weeksnow

Kalau tak da mslh gdm boleh ja minum.. kalau gdm elakkan lah sbb kdgn gula agak tinggi... Itu kata nurse dan dietician masa saya pregnant baru ni

Susu ni manis sgt. Doc pn x bg mnum. Sy mnum fresh milk or susu fernleaf panas je. Sedap & kurang gula. Tp jgn bli susu HL. Susu HL pn tggi gula

Saya dari first baby minum Anmum Ni ok je... tapi mengandung Kali Ni X kenak ngan tekak... baru je minum X sampai 2 minit da muntah balik...

Okey jer sis,saya memang dr kandungan 8week till now dh 16weeks saya minum ni.. sedap sangat rasa vanila dia . Tp ambik 1 sachet sehari la..

Soalan popular

Artikel Berkaitan