129 Balas

Waalaikumsalam.. Dia mmg OK kalau ibu2 normal sis.. Tp kalau sis Ada gdm xyah amek lah.. Sbb dlu masa 1st preggy saya amek shaklee, kena stop awal.. Pastu tnya doc nak amek ni, pun doc x kasi sbb Ada gdm dlu.. So gula dlm darah akan naik.. Ia OK n normal utk ibu yg xde gdm.. Sebaik2nya nnt refer ngan doc masa next check up.. Skrg 2nd bby saya ambil susu fernleaf tu je.. Yg xde gula utk anak tu.. Saya share sama ngan dia 🤭😅

Sy de bli pek mcm ni mnis sgt lgsung xminum.. first nk pi wat buku sy dh 16w, sy stop dlu kang mis cek tgk sgkut kncing mnis plak..bila first scan dgn doc msa tu doc trkjut bbynya besar,sy pn xtau tang mane besar bby nya..sy xmkn syur..skrg susu tu de je dlm almari try nk mnum tp tkt 22/4 nk kna mnum air gula plak..tkt sgkut gak

VIP Member

Yg sy thu.. Susu ni dlu memang tinggi gula tpi skrg ad yg formula baru.. Rendah gula.. Dkt packing dia ad tulis new punya kurang manis.. Tpi xtaw la masih tnggi ke rendah.. Sy dlu pom minum anmun jgk.. Nurse xde ckp pape, cuma kurangkan sukatan dia tu.. Tpi skrg xleh minum dh.. Nk muntah, tukar susu kurma plak

VIP Member

Tadi saya ada dgr ceramah, nurse beritahu anmum ni tinggi kandungan gula. Better stop. Ada ibu² yang minum, naik berat badan mendadak. Saya pun baru berhenti hari ni. Tapi terpulang pada diri masing². siapa nak teruskan, go on. Tak halang, tapi ni apa yang nurse beritahu pada kami yg dgr ceramah tadi.

Saya mula2 beli susu tepung kambing jenama Wildan, xbole telan sbb bau kambing.. Lpstu try anmum dpt free cmni rsa sedap, lpstu beli sepaket lngsg xbole telan, xsure mmg susu rosak ke apa sbb tgk expired bulan 1/2020 ni.. Skg mmg konsisten susu far fresh je.. Alhmdulillah so far smua ok👌

Byk je kat pasaraya tesco, aeon smua ada.. Klu mls kluar beli online kat website farm fresh then guna promo code ffgv6 #demamgegarvaganzagittew

Macam sy pun minum anmun tp sy kalau beli yg packet punye buat 1 sachets 2 kali minum tp air jgn byk2la kalau scoop sy kurang kn scoop utk 1 bancuhan.. Alhamdulilah dr mula preg sampai sekarang #38weeks++ xdee sangkut kencing manis baby pun membesar dgn jayanya

Saya memang dr awal pregnent minom susu anmum. Kalau rsa ia manis, jangan ikut sukatan dia, kurangkan sikit susu tuu. If mom's beli scarlet punya, bancuh separuh means satu peket tu boleh bancuh pagi dan malam. Kalau beli kotak punya, bancuh 2scoop saja.

VIP Member

Sy tak boleh mnum ni, taktahan cerry berry je. So smentara waktu sy mnum susu farm fresh yg lactose free dulu & susu soya, sy igt nak try susu wildan mummy premium tu, tgk ramai review bagus susu kambing yg ada campuran kurma. Hopefully susu tu ok lerr.

Ms ank sulung sy amalkan susu anmum ni perisa coklat tu..alhamdulillah xde apa2 plk.xprnh sgkut gdm,baby keluar sihat berat hampir 3kg..tp bdn kita lain2 kan..lps habis yg sample tu mungkin boleh tukarkan ke susu segar yg rendah lemak if nk berjaga2?

Anmum ni ramai kata gula tinggi tp ada je yg minum ok. Mcm sy, sy minum enfamama+ tu tekak tak lalu kalau buat pekat, husband sy buat kan dlm 1 botol so susu tu jadi cair sikit jadi mudah nak minum. Lg 1 banyak kan minum air kosong ya 😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan