44 Balas

macam saya masa 1st pregnancy xde tanda2 mcm pening, mual, breast sakit, etc. saya check upt sebab delay period awak. utk 2nd pregnancy pon sama xde tanda2 cuma boleh test upt sebab susu badan drop teruk dr amount biasa dpt. semoga allah tiup kn malaikat kecil dlm rahim awak❤️

Pengalaman sy setiap kali mengandung berbeza cara tau mengandung tu sblm cek upt..mcm skrg ni sy mengandung ank ke 3, sblm cek upt tu sy perasan kaki sy selalu cramp & selalu rasa pening2 cmtu..terus rasa mcm ada xkena dgn badan baru cek upt rupanya mmg ada si kecil dlm rahim 😄😄

sy takde tanda pape tp masatu suami yg demam , pastu mkn je muntah smpai smggu . try cek ehhh samar . dah tahu pregnant , suami ok . bini pulak yg alahan 🤣 makan apa smua mual . semoga ada rezeki awak tahun ni ye . jgn putus asa , insyaallah . Allah bg tepat pada waktunya .

rasa mual, muntah, perut rasa x slesa, asyik cramp je, keputihan yg berlebihan, pastu payudara dia punya sakit macam nak period la tapi dia lama. kalau nak period kan dia seminggu dah hilang sakit tu, ni x sampai sebulan lebih. sampai lah skarang pergnant ni

VIP Member

yg anak 1st,sakit breast sgt2.. asyik nk tdo je.pastu ada mimpi sikit2.. bgn2 terus check dan positif. anak 2nd bdn letih, nk tdo jgk,pastu ada mimpi jugak. check2 positif. Alhamdulillah. kiranya dpt petunjuk dari mimpi je la.🙂

tyme check upt tu xde rse ape sgt even double line.. sbb tu bkn kali ptama double line.. da 2x double line.. tp selang bpe hri period blek.. yg btol2 rse x pcaya tu ble scan n nmpk janin.. tyme 2 la rse mcm2..

pengalaman saya rase cramp perut je, saya tktau saya pregnant mase tu, saya sapu minyak angin sbb ingat gastrik. lepastu pelik kerap kencing, period pulak dtg lambat. terdetik nak check, mmg naik line 2 pekat

sy lmbt period.. then ade kuar darah sikit je. ingatkn period, tp next day xde pulak. keinginan nk mkn nanas yg melampau, dah mkn secubit terus muntah.

kalau saya sakit buah dada. sensitif sangat. cramp takde rasa. badan rasa macam tak sihat, pastu mood lain macam. beza ng tanda nak period

pengalaman sye xdtg period dlm brpa bln mcmtu sye beli tespek dan tes,, alhamdulillah sye mengandung💕🌹😊

Alhamdulilah,,Sye doakan puan syazani mendapat zuriat😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan