44 Balas

Tanda tanda saya pun macam mommies yang lain. Breast sakit dan cramp macam nak period. Period pun lambat 2 minggu. Mintak husb belikan test kit, alhamdulillah double line lepas dua kali gugur and now 30 weeks. Saya doakan supaya Syaza dikurniakan rezeki zuriat tepat pada waktunya dengan izinnya insyaAllah 🥰❤️ doakan saya juga supaya selamat semuanya 🥰

terima kasih atas doa awak🥹

Saya time taktahu pregnant, start mual and muntah2, lepastu cirit birit teruk sampai mc, cucuk ubat sebab sakit ya amat time tu, buat lab test urine, negative 3hari before time period, lepastu 6hari delay period alahan tu makin menjadi2, random je pergi pharmacy beli upt buat time tengahri eh naik 2line. Kita ingatkan simtom nak period rupanya ada baby dalam perut 🥰

sakit payudara dan perut rasa cramp mcm nk period tapi cramp mengandung ni kerap sikit..x sama mcm period.. lain sikit rasanya..x tahu nak ckp mcm mana..ni je tanda yng sy ada😁... sis bersama dgn suami ikut waktu subur ye😍..download apps dri playstore senang kira.....x lama lagi ni sis akan dpt zuriat stay positive yea sis ...🤗

pengalaman saya dpt tahu first pregnancy biasa je. masatu bulan puasa dan saya tak datang2 period. jadi, husband suruh buat test and mmg positif. esoknya terus call KK untuk tanya & ikut kiraan baru 4 minggu. KK suruh dtg masa 6 minggu. saya doakan semoga puan dikurniakan zuriat dan segala urusan puan dipermudahkan hendaknya.

selain tanda2 mcm breast sakit, perut cramp , pening2, sakit pinggang 1st thing tiap kali pregnant instinct saya mesti kuat. saya dah ada 3 anak dan skrg tgh pregnant yg ke4. tiap kali sbelun cek upt naluri saya mesti kuat je ckp sy pregnant. plus bila ada simptom2 lain tu lagi yakin la kan sbb dah pernah experience yg dlu.

sebelum tahu pregnant siap bersukan dgn suami sbb kami mmg minat sukan berjogging skipping angkat berat tak tahu pulak masa tu maybe few week pregnant then masa birthday saya pergi la makan2 sambut birthday balik umah pening2 then try la saja2 checkk woooowww dapat hadiah paling bermaknaaaa dlm hidup 😘😘🥰🥰🥰

Saya x de tanda apa cuma period lambat 2 minggu. Mula2 malas nk cek sbb bulan sebelum tu pon lambat seminggu. Tp terdetik nk cek upt bila suami saya muntah2, demam. Rupanya alahan pindah ke suami. Saya x de alah sampai trimester 2. Moga Allah akhiri penantian awak dan pasangan untuk menimang cahaya mata ♥️

aamiin🤲🥹

Saya 3 hari sakit sengugut lepastu ada yang kata da lewat tu pregnant ke kita taknak berharap lebih . lepastu tangan gatal 3 hari lewat period alhamdulillah double line .. waktu tu cek petang risau tak betul test pagi pulak pon sama ... tanda muntah-2 or demam setelah 2 minggu lewat baru keluar tanda-2

Hi Syazani! perkara yg buatkn sy check upt ialah sbb sy rasa mcm nk demam, loya sikit, breast sakit lama (usually wktu period sakit kejap je) tp waktu period belum lewat lagii. alhamdulillah ank sy dah 6m skrg :) jgn putus asa. Allah akn berikan pd waktu yg terbaik. semoga segalanya dipermudahkn!

Breast bengkak teruk bila bangun pagi for few days. So saja test upt Sebab saya irregular period dah 3 bulan tak period tau tau double line. Simptom lain sama macam pms like selera makan bertambah, emo sikit. Cuma breast bengkak setiap pagi yang membezakan. Selalu nak period breast berdenyut je.

Saya pun ttc dalam setahun setengah dengan irregular period. Check dr takde cyst or pcos pape. Setiap kali lepas period saya berharap pregnant. Tapi Allah bagi saya pregnant bila saya least expect it. Saya pernah kerap kencing sebelum period tu. Mulut rasa metal lah apa lah. Terlalu berharap Tapi rupanya tak pregnant pun. Nasihat saya Allah akan bagi anak bila dah masanya. Trust in Him. Kurangkan stress terlalu pikir nak anak

Soalan popular

Artikel Berkaitan