βœ•

10 Balas

kena buat exercise yg keras sikit. ketuk ketampi, jalan itik, elevated lunges (boleh google, satu kaki atas katil lg satu kt bawah gerak atas bawah mcm pumping), exercise atas bola, bykkn bersama suami, bykkn berdoa, buat perineal massage. sy thn lps masa bersalin anak 1st masuk hosp awal sbb dh ade contraction n bukaan 1cm masa 37w. kena induce belon je tp x sakit pun sbb sy amalkan yg sy ckp ni. lps induce belon ade bukaan lg so doc x smbg induce dah. tggu natural contraction je. masuk hosp hari ahad. isnin selasa doc bg sy rileks. hari rabu induce belon jd n dh 3 cm so tggu contraction n nk dpt labour room. hari khamis sakit contraction makin kuat. hari jumaat 9 pagi dpt labour room. 9.45 pg doc pecahkn air ketuban. 10.30 pg masa check bukaan tibe2 dr 3 cm trus jd 9cm so doc suruh teran. 10.38 am dh beranak n tghri masuk wad biase. sy pun masa warded 6 hari inc hari bersalin ade gdm on dc jugak.

Tq sis, saya dah selamat bersalin. Induce belon, dan buat exercise yg sis cakap. Terutama gymball tu.

Terima kasih semua yang bagi tips dan semangat. Saya dah selamat melahirkan baby boy secara normal 2.38kg pada 5.5.2024 🀲🏻 saya induce belon, semuanya okay. Syukur dapat bersalin secara normal, saya dah buat semua tips 3 hari sebelum bersalin. Terima kasih banyak. ✨

Sis baca orang komen dekat saya ni sis. Byk tips ibu2 share. Sis buat exercise goyang pinggul, atas gymball, squad, banyakkan jalan + turun naik tangga. Kalau sis da contaction, buat gerakan goyang pinggul atas gymball / tepi katil tu je, kalau saya tu je yg mampu buat time sakit contraction. Lain dah tak mampu nk buat. Huhuhu

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5231230)

https://youtu.be/PmwRWTr4zuk?si=kOe41cAlaCkyxh2J cuba buat exercise ni. sy 36w ++ dah buat. 37w tepat alhamdulillah dah bersalin. moga2 jadi asbab Allah mudahkan urusan bersalin awk.

Terima kasih awak. Saya buat dan dah selamat bersalin. Syukur

Try exercise squat & goyang pinggul mcm atas gym ball tp sambil berdiri.. klu pn blum ada contraction nti, xpe pn klu induce sis. Janji sis dpt bersalin normal.

Selamat bersalin sis, saya buat macam sis cakap. Syukur, saya induce belon. Bersalin normal

hi mums semua , minta doakan saya mudah bersalin πŸ’• due 11/5 .. tapi masih belum ade tanda contraction πŸ₯²πŸ₯ΉπŸ˜…

Alhamdulillah sis , dah selamat melahirkan β˜ΊοΈπŸ’—

Saya haritu tawaf mall jalan2 pegi masa mlm dan bersama suami. πŸ˜…buat masa weekend, isnin pecah ketuban πŸ˜…

Saya pon sama sis. Saya jalan dalam mall sambil2 cari baju. Syukur dah selamat bersalin normal

Sis, nak tanya. Kenapa tak nak induce? Induce hanya mulakan contraction, masih boleh bersalin normal.

Tq sis, syukur dah selamat semuanya. Saya induce belon

Bersama suami kerap sis. Air mani suami tu induce semula jadi tau. Xcaya tanya doktor hehe

sy ikut petua Siti jamumall tu alhamdulillah menjadi. bukaan sgt cepat

wahh tahniah sis.. alhamdulillah mesti seronok kan tak perlu tahan sakit lamaΒ².

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan