18 Balas

Saya pun packing guna ziplock , baju baby untuk lr saya letak atas sekali , kita nak mudahkan kerjaa nurse kalau pakai ni pun dia nk marah memang menyakitkan hati 😅

Saya pon buat macam tu letak atas, tp saya dh tanya mana yg beranak di hospital yg saya nak beranak tu depa cakap ok ja, mungkin yg saya baca di fb tu hospital lain kot

pampers 1 + baju jaa nurse akan mintak . taksilap laa . nnti bilaa masokk wad kitaa buleh tukar kain bedung sdri . boleh pakaikan stokin kaki tgn baby.

Biasanya dlm labour selepas baby keluar, hospital akan guna pampers, baju dan bedung kepunyaan hospital. Just packing untuk pakaian baby semasa dlm ward sahaja

Ya yg labour tu saya boh pampers, yg extra tu ja letak baju baby, bedung, wet tissue dan topi sbb mak saya dh buang yg mana yg tak penting dlm ziplock tu 😂

Lahhh baru buat gini juga hahaha. Macam saya, saya asingkan yang utk LR dgn yg lain. Masa kt LR tu satu bag. Yang lain satu bag b

Ya saya bawak yg ziplock labour room dgn going home ja, day 1 2 3 tu tak bawak, lepas tu boh sekali barang saya, 1 beg ja sbb nanti mak saya yg kena angkat sbb saya pjj dgn suami, nak buat 2 beg 1(baby) 1(maknya) stg kesian mak saya jd saya gabungkan bawak sikit ja, yg saya baca tu mungkin hospital lain, saya di kedah

sy bersalin kt ipoh govt 2x mcm ni elok je. nurse ckp mudahkan diorg dari nk kena cari.

Mungkin yg saya baca tu depa hospital lain kot, sbb saya tamya yg kawan saya dia pon cakap dia buat macam tu ok ja, jd saya pon tak jadi nak buang hahaha sbb saya rasa kemas sikit dan tau dlm tu ada apa

Yg kena marah tu dia, awk teruskan je. Sy pun teruskan jugak

Tu la saya pon teruskan ja cuma buang barut ja

kita nak mudah kan kerja nurse ...dia pulak marah

VIP Member

itu pon nk mrh..ptotnye puji .bgos.sng cmni,adeh

Ha tu la saya yakin hospital yg saya nak beranak ni semua baik2 inshaallah sbb kawan saya dia buat macam tu ok ja, saya baca pon kat group fb tu yg tanya sini tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan