14 Balas

Gov boleh swasta pun boleh even takde sijil nikah. Gov takleh tolak patient sebab dia public clinic. I buka kt swasta tak pernah nurse mintak sijil nikah, dia nk emergency contact je. My husband teman check up pun dia tak pernah verify betul ke tu my husband, terus je bagi masuk tgk ultrasound. My bro keluar masuk ward time i bersalin pun dia tak tanya siapa & takde buat muka pelik2 or gossip. Kalau betul nk swasta prepare duit. Overall check up almost 2k throughout the journey.

Kalau klinik swasta, as long as ada duit, tidak menjadi masalah. Tapi saranan saya, elok juga if buka buku pink di gov sekali. Bayarannya pun jauh lebih murah. Ubat yang sama juga di swasta. Macam pengalaman saya, buka buku pink di swasta, tapi at certain weeks tu (around 32 weeks tak silap), saya start check up di gov sebab plan nak bersalin di gov. Cuma monthly check up yang minggu2 sebelum tu saya lebih memilih swasta sebab flexible and tak ramai orang. Hehe.

wslm. saranan sy better bukak buku pink dekat kk. sy dulu pertengahan pregnancy ada masalah kesihatan dan dr hosp swasta kene refer hosp government tros. jgn risau. kk terima je single mom bukak buku. bagitau je status sis. enjoy your pregnancy okay. jgn fikir banyak. semoga ibu dan baby sihat² sentiasa

Mintak jgk sis, cuma kalau xde sijil, dia akan dpt sticker kuning xsilap buku dia. Will be notified as tiada sokongan keluarga. Itu ja.

Takde masalah untuk buka di swasta. Tapi sediakan duit lah dari awal daftar bukak buku sampai lah ke montly checkup. Minimum setiap visit RM200. Nak bersalin nanti sekurang kurangnya ada 10k untuk preparation. Kalau nak bersalin gov, family kena ada time discharge untuk sign paper semua.

7;&?83’vjwriwleiql7$/&;&,

better buka kat KK sebab swasta ni mahal sikit buka buku dah berapa puluh, tu belum lagi setiap scan nanti. banyak duit nak gunakan and apa² berlaku swasta akan tolak juga kat kerajaan nanti. kalau buka KK tu just bayaran seringgit saja. and awak cakap lah awak mengandung ni semua. diorang akan bantu awak punya

Lbh baik buka buku pink dkt kerajaan.. Kalau swasta nti setiap kali cek up kne byr dhla mhl.kalau yg problem lg la kerap kne follow up lg mhl kne byr.awk g je ke klinik kerajaan buka buku pink.time nk buka buku tu awk jujur je terus diorg xkn mrh☺️

Puan jgn risau..preggy sblum nikah klinik kesihatan tetap terima..tda mslh y jd mslhnya klu puan tdk serah diri d klnik kesihatan ibu ank. Ramai dah senasib puan jd jgn takut nak dftr..

buka buku pink dkt kk dorg tak mintak sijil nikah pun. saya dah 2 kali buka buku pink di kk yg berlainan, takde yg mintak sijil nikah, tapi saya bawa je siap2

saya pun sama. kita ni bawak la sijil nikah bagai. last2 dorg mintak ultrasound je dari swasta. saya 2 kali

better pergi kk ja sis sy pun senasib mcm awak tapi alhamdulillah Allah permudahkan nurse okey baik belaka...

Bukak dekat kerajaan je murah … kalau bukak dekat swasta stnby la stiap kli pergi 400 kebawah

Soalan popular

Artikel Berkaitan