23 Balas

Boleh je puasa tapi kalau tak tahan jangan paksa. Kesian baby dia perlukan makanan. Saya haritu dah puasa sampai 4:30 petang tetiba lapar sangat. Pikirkan kesian baby dia hanya harapkan kita je untuk bagi makan kat dia. So saya tutup mata je, nanti boleh ganti. Asalkan baby tak lapar😅 Berbelah bahagi masa tu tapi takpe lah 😬

VIP Member

sy pun sama.. sendawa je tak kira masa. tp sebelum mengandung mmg dah sendawa tak berenti. skrg baru 6minggu..baru kemas rumah sikit je dah penat macam nak pengsan. Tak puasa tp still tak boleh masuk makanan. cuma air jer

saya tahu pregnant Sy dh stop puasa sis... sbb sblm Sy Chek to Sy puasa perut Sy Mcm sis jgk... memulas je.... chek naik Double line terus sy xpuasa sbb tkt terjadi apa2 dkt kandungan... sbb masih baru kan tkt jgk

Kalau pregnant, org yg xde gastrik pun boleh kena gastrik dgn mudah. Rasanya gastrik tu. Xperlu puasa klo x larat. Jaga baby baik2. Puasa boleh ganti, nyawa xboleh ganti 😇

VIP Member

Saya pon mcam sis. tapi ramai yg nasihatkan awal preggy kalau blh jgn puasa sbb takut effect janin. Doc pon cakap tkpe.tk.puasa. sbb kandungan baru lagi.

Masa sy 6w sblm ni kira normal je sis, tp skrg sis brpuasa sy tak pasti normal ke tidak sbb pengalaman setiap org xsama.

kalau dah terlalu lapa tu tak blh bawa bincang dah lah di luar beli barang nak masak rasa nak minum je nampak kat bazar

sama la dgn sy,,nurse kt tmpt sy pun bgthu boleh je puasa mcm biasa, tpi mslhnya sllu sakit dkt ari2..6weeks pregnant

sy pun 6 week tp sy mmg x puasa.. perut rasa sebu je sntiasa.. lagi2 lepas minum enfamama.. lepas kluar terus lege...

seeloknya jangan puasa sis awal2, janin perlukan zat yang cukup utk membesar bak kata doctor.

tapi doktor bagitahu yang boleh je puasa, tak effect janin pun 😅 saya pun pening, tapi saya bukak je puasa sebab takut..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan