17 Balas

saya masa mengandung anak pertama kena cucuk 2 kali. mengandung anak ke dua,tak kena cucuk. mengandung anak ke 3,kena cucuk sekali je. Lepas cucuk tu memang terasa nak demam,lengan bengkak,tangan rasa lenguh tapi sekejap je..sbb misi pun dah bagi tau awal² kesan selepas cucuk kancing gigi tu..lain² Alhamdulillah tak ada.

Saya baru ke cucuk tadi untuk dose ke 2.sye just rasa lengguh kt tempat cucuk tu sampai ke malam.then lepas cucu tgh hari tu ada mengantuk then tido lepas bgun tido tu just lengguh2 aje tempat cucuk tu.mybe kesan setiap org tak sama kot berbeza.tapi Alahamdulillah ok je setakat ni.

sy tadi baru kena cucuk kancing gg/tetanus untuk 1st baby..22weeks 6day, cuma rasa sengal² sikit dekat tempat cucuk..kesan lain setakat ni alhamdulillah takde lg..bulan depan kena cucuk kali ke-2 pula..

tetanus n kancing gigi benda sama kak..bezanya medical term saja..melayu pggl kancing gigi..medic pggl tetanus..nnt masa berklinik d ty juga tu da rasa kick ka blm..if ada sdh baru jarum..begitu..

hurmm..sy anak 1st..so kena cucuk 2 kali..rabu lpas 29w cucuk second punya..buat mase ni,takde pon rasa ape²..tangan je bengkak sikit..lpas 2 hari ok je..

Brgntung pda bdn msing²..msa sy preg itu hari. Ccuk kli prtma kebas n skit smpai 3 hari jgak la..ccuk kali ke 2 alhamdulillah kebas shari je da ok. 😊

taktaulah , saya takda apa2 pulak masalah kalau lepas cucuk yang ada rasa lesu nak tidur tu je lahh 😅 mungkin ikut pada badan masing2 kot kan

saya dah cucuk 2nd dose, lepas cucuk cam biasa akan rasa kebas2 lenguh tapi dalam masa 2 3 hari je pastu elok dah

saya baru inject tetanus 2 hari lepas..sakit perut takde cuma sakit kt tempat inject tu je tangan rasa lenguh..

Saya cucuk masa dos pertama haritu saya demam tapi satu hari je dengan tangan lenguh lenguh, pastu ok dah.

Soalan popular

Artikel Berkaitan