Bila sesuai untuk buat detail scan + gender scan

Assalamualaikum nak tanya , bila minggu yang sesuai untuk buat detail scan dan gender scan ye ?#pleasehelp #firstbaby #firstmom #bantusharing

6 Balas
Tulis jawapan

Waalaikumsalam Kalau sy buat pada 22weeks keatas sbb nk check air ketuban sekali semua.. tp biasa klu awak check up KK dia akan buat details scan, klu nk tgk jantina tue nasib2 kadang nmpk kadang xnmpk πŸ˜‚ kt kk awak minta doc tgk kn sekali boleh.. klu mesin dorg ok lah biasa mesin lama πŸ˜… Tp so far kk sy g ni mesin dorg Alhamdulilah better lah..

Baca lagi

detail scan 18-24w okay dah nak buat. selalu time detail scan tu dh nampak gender. tapi kalau nk buat gender scan lagi sekali pun boleh je. 28w ke atas. tapi jgn lambat sangat takut nanti baby padat, susah nak nampak

Saya nk masuk 20w. Baru lepas buat detail scan. Actually scan gender/detail scan ni ikut pada position baby tu. Kalau baby bg kerjasama senang je tick off the list. Kalau tak, kena repeat scan.

TapFluencer

Saya buat detail scan + 5d masa 22w nanti awal bulan 7 ni. Khamis ni buat 2d scan try tengo gender kalau nmpak Alhamdulillah. Kalau x nmpak nnt time buat detail scan tu tengo balik🀣

TapFluencer

Saya buat detail scan + 5d scan nnt 22w.. khamis ni try buat gender scan kalau nmpak Alhamdulillah kalau x nmpak nnt time detail scan je hehe

KK pun ada buat, utk tgk keadaan uri and air ketuban. Jantina pun kalau doktor banyak masa dia akan buat juga nurse bagitahu.