4 Balas

Wsalam. anak sy 7 bulan juga. Kemarin 19/10/23 anak sy first time jatuh dari katil. Melalak dia , sy sibuk di dapur nak bt frozen food baby, ptong2 sayur brokoli , isi ayam . Lari laju mak nya gi tgk, tgk2 dh dlantai😌 sy baru nak pasangkan babycot yg sekian lama seja dari abis pantang xpakai, sebab ruang sempit ( duduk ruma mentua) , bawa balik kg( baby panas duduk dlm bby cot, lencun peluh) Tp payah la sikit kalau letak dlm baby cot , lg2 time malam sbb nak monitor time myusu. Biar pun dah 7 bulan bole pegang sdiri botol susu dia, tp kadang baby mls pegang , nangis tiba2 , tkejut kite 😂 Tp penting sis kalau pandai mrangkak . Haaa ni jenuh la, keselamatan anak tu penting dh time ni. Anak sy belum pandai mrangkak , tummy ja pandai tp malas lama2, nangis nak kena ambik

Bergantung kepada penerimaan baby. Setiap baby tak sama. Sy share sikit pengalaman sy guna baby coat sejak anak 2 bulan. 15 hari je dia nak tidur dalam tu sebabnya asal nak letak je terjaga. End up tidur la beralaskan selimut tebal, lena je tidur. Masuk 4 bulan, sy cuba lg ajar tidur dalam baby coat. Ok, berjaya..sampai la umur 5 bulan setengah, dia tak nak dah tidur dalam baby coat. Dia lagi nyenyak tidur di tilam mak ayah dia 😂 Pendapat sy, better sis ajar anak tidur atas tilam yg betul. Kalu ada duit lebih, boleh beli katil anak yg sambung dengan katil kita tidur. Bagi sy lagi berbaloi beli yg macam ni daripada baby coat.

Waalaikumsalam.. penting kalau anak dah mula merangkak. Anak saya pernah jatuh katil dan semenjak tu setiap kali tidur, saya akan letak dlm baby cot. Alhamdulillah penerimaannya baik.

saya tak guna baby coat. tapi sye rasa ikut parents. kalau nak anak tido asing bole jee

baby coat jenis apa bagus ya? risau kalau xpakai anak lasak jatuh plak. huhu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan