11 Balas

Waasalam, dulu sy pon keluar keputihan awal pregnant. Sy pegi klinik doc bg ubat keluarkan keputihan. Alhamdulillah terus okay. Dan tak selera makan tu rasanya normal. Kdg org takde morning sickness tp dia takde selera makan:

ubat kluarkn kputihan yg nma candid tu ka? maaf bertnya, ubat tu cucuk ikut lubang kencing atau lubang kmaluan kita ye ?

Kurang selera mkn pada awal kehamilan toe perkara biasa... Keputihan masa pregnant pon perkara biasa juga tp doktor akan bgi ubat utk keluarkan keputihan bila buat medical checkup kt klinik utk mengelakkan jangkitan kuman pada vagina...

TapFluencer

kurangkn mkn manis awk,bnyk kan air suam,inshallah semoga allah permudhkn segalnya...sy pun ad keputihan tp memg sikit je sy jrg minum manis sy memg bnyk air suam n air msk je...tu pun doc ckp kurg air lg🥴

syaa start 6w sampai la skrg morning sickness loya semua laaa pening lalat sampai nangis sbb lapar tp ta blh makan dan muntah, minum air pun muntah. normal tp kena cek pg klinik jg

Sy pun ada pada 5-8 minggu. Tapi tak gatal, hanya clear dan tak banyak. Kalau gatal please refer doc. I'm now at 10 weeks still tak selera makan tp tak ada alahan teruk.

saya 8week+ juga sis.tapi tak ada keluar keputihan.kalau selera makan tu memang dari 4week+ dah rasa.semua benda tak lalu kat tekak.mual 24jam.#FirstBabyToo❤

Kurang selera makan tuh normal je especially in trimester 1 ... keputihan pon normal tapi kalau nampak dah tk normal cepat2 bgtay nurse , takot gbs

Ya normal kalau selera makan kurang. Saya pun mcm tu juga. Boleh jadi sebab ada rasa mual sikit. Tp mmg paksa jugak makan walaupun sikit

Keputihan kadang kurangkan minum manis sis, saya ada juga keputihan awal awal haritu, kurangkan makan atau minum manis baru kurang.

sy juga 8w x pula keluar keputihan setiap org lain simtom nya & normal tuk kurang selera mkn d sbbkn morning sickness.

Soalan popular

Artikel Berkaitan