Due 30/11/23 ๐Ÿฅน

assalamualaikum mommies! doakan saya & baby. besok dah appt serah diri ke hosp. kalau tak deliver juga, induce 30/11 sama due baby ๐Ÿฅฒ๐Ÿคฒ๐Ÿป contractions dah few times rasa kuat time 38w & 39w ni sebb baby dah mmg kt laluan tapi bila doc seluk, takde bukaan ๐Ÿ˜” dah cuba semua tips tapi Allah swt yg menentukan, dugaan lain lain kan. saya first mom, mmg nervous tapi excited nak jumpa permata hati ๐Ÿฅนโค๏ธ โ€ข ada tips meneran utk bersalin normal ke ? โ€ข ada tips utk stay calm kalau bersalin czer ? minta bantuan mommies share ๐Ÿ˜˜ sebb saya pun tak pasti besok processnya tapi nak bersedia utk setiap possibility. terima kasih mommies โค๏ธ #pleasehelp #firstmom #firsttimemom #ingintahu

2 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Blajar pasal teknik pernafasan sis. InsyaAllah ok tu. Saya pecah ketuban check jalan dah 4cm, pastu setiap kali contraction dtng saya amalkan teknik pernafasan tu dlam 3 jam je bukaan dah 9cm. Masa hujung2 tu akan rasa mcm nak meneran so ngiring kiri smbil silangkan kaki jgan lupa teknik pernafasan juga. Masa nak push tu bila contraction dtng amik nafas dlam2 pastu kemam mulut camtu smbil teran mcm nak berak tu sis teran je lama2 smpai contraction hilang. Nnt contraction dtng lagi buat lagi benda sama. Smpai la baby kluar. Apa2 pun smoga dipermudahkan urusan bersalin sis nnt

Baca lagi
5mo ago

hi sis! terima kasih sangat atas tips dan doanya sis! inshaAllah, saya praktikkan. harap badan ni kuat & tenang semasa process persalinan, Amin ๐Ÿฅน

Saya pon due 30/11 (1st baby) ni tapi sampai skrg takde tanda tanda. Semoga dipermudahkan urusan kite ye ๐Ÿฅฐ

5mo ago

Saya esok pergi kk & tunggu ape next plan doc same ade boleh overdue atau kena serah diri terus sbb hb low ๐Ÿ˜ฎโ€๐Ÿ’จ contraction dah ade tapi still tkde bukaan ye? Consistent ke sis punya contraction tu?