sakit bawa perut sebelah kanan

Assalamualaikum ibu2 semua.. Sya skng hamil 20minggu.. Sya nak tnya, pernah tak ibu2 rasa sakit d bahagian bawa kanan perut? Sakit ngilu+mencucuk cucuk+kanyat2 sampai kn kaki tak bole berdiri atau bergerak sikit pn? Sakit nya dr perut tu sampai ke lutut terasa.. Bgegar2 saya oleh sakit tu.. Masa tuk hilang pn ambil masa 10 ke 15minit baru rasa sakit mengurang.. Sya da bjmpa doktor swasta, doktor kata tak ada apa2 yg serius.. Mgkin baby tendang.. Tp sya tak rasa baby tendang smpi sakit mcm tu skali sbb kandungan kecik lagi.. Dn doktor tak ada bg ubat apa2 pun untuk persediaan kalau sakit tu dtg balik.. Ada tak ibu2 pernah rasa mcm sya rasa tu? Apa tindakan ibu2 bila terkena mcm tu?.. #babyfirst

2 Balas
Tulis jawapan

Tips sy bila sakit sblh kanan maka brbring memiring ke arah kiri. Bgitu pon sblik.a, itu tiada apa" sis. Krna rsa skit tu akn hlg dgn sndri.a rahim msih kcil. Bila skit cm tu baby ndk bsar tpi tmpt dea masih kcil lgi. Sy nak kata tiap hri cam tu πŸ˜‚ nth itu pagi atw ptg. Klo dtg skit dea mcm tk ble gerak rsa.a ..

Baca lagi
5y ago

Welcome sis 😊 sabar dgn cobaan sis

Wasalam. Klu doc da ckp jgn risau, sis x plu risau tkt nti baby stress. Saya mcm sis juga, cuma sya skit belah kiri. Hari tu msa scan, doc ckp rahim saya k bawah tu lah susah nk lekat. Tp doc ckp jgn risau nti dia akan naik cuma mmg akan rasa skit bawa tu n blkg blkg juga.

5y ago

Ya sis.. Risau sgt da.. Trima kasi sis.. Muda2an baik2 saja.. 😊