✕

18 Balas

Saya tak pandai minuk susu. Tak elok sebenarnya. Masa mengandung dua2 anak, saya tak minum susu. Gigi saya jadi rapuh, pecah. Sebab kurang kalsium. Oh, ya! Dua2 anak saya lahir kurang berat. Saya tak pasti ini berkaitan dengan kekurangan kalsium atau tidak. Kalau tak pandai minum susu, cuba dapatkan pil kalsium di farmasi. Mahal juga la. Masa anak kedua, tak berkesempatan nak beli. Masa anak pertama saya pernah beli. Telan je, tak muntah pun. Tapi tak kerap makan sebab mahal 😅. Lepas lahirkan anak, gigi geraham kiri saya pecah. Masa anak umur setahun lebih, terpaksa cabut sebab gigi tu rosak teruk sampai akar. Sekarang ni lps lahirkan anak kedua, proses menyelamatkan gigi geraham kanan pula supaya tak rosak teruk.

Saya minum susu ferleaf( btol ke ejaan dia)yg family pye.. Susu ni je.bole telan.. Susu lain xbole.. Sbb doc yg sarankn utk ade kncg mnis kena pilih susu ni tp cri yg family.. Pastu sukatan dia kena 2 sudu mkn utk 1 cwn mug tu.. Tp sy selera mnum susu dr kndgan 4bulan skrg da 5 bln..

Klau x minum susu, amik pil kalsium sis. Kalsium penting utk baby. Kalaupun baby lahir elok sihat, mummy2 yg senang sakit badan nnt lagi2 bila da berusia sbb kalsium dalam badan kurang. Try amik ostematrix shaklee, so far ok sye mkan ni.

Kalau x boleh mnum susu sis blh ambil pil calcium...because makin ank membesar mkin byk calcium yg dia perlukn..kalau x ckp calcium baby akn serap calcium dri badan kita..so akn ada mcm2 simptom nnt xckp calcium contohnya cram..

adaa my biras sebb dia alah pada susu jadi segala susu memang tkle la dia minum tpi baby dia semua sehat2 berat pon cntik tk pernh bawa 2kg sebb dia sentiasa ambik vitamin kk bagi tkpernh skip ..

Saya mula2 je bole minom susu..susu HL..try susu kambing lgsg xboleh..tp start masuk 10w ni,,susu apa pn xboleh terima dah😅 skrg minom air masak je..milo ke apa mmg xboleh terima dah

VIP Member

Saya. First pregnancy sy tak minum susu tapi saya amik supplement kalsium atau minum sup tulang or makan soya. Boleh je cari makanan kaya kalsium kalau tak minum susu.

Kdg2 ada yg tak lalu minum susu, try beli pil kalsium kat farmasi tp dapatkan nasihat dr doktor atau nurse k..😊

Sy pom xmnum ssu..mngndung ank prtma dlu mnum la jgk,skg mngndung ank kdua 2x je sy mnum ssu...pstu x

Saya cuba minum susu skali je . Lpas minum terus muntah , jd mmg berhnti minum sampai skrng 😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan