21 Balas

Samala sis minum air gula yg pertama pn sya muntah. Lepas tu minggu depannya minum air gula lgi sma juga muntah.. dan skrang sya gdm sbb baca agak tinggi sikit,

boleh pergi klinik swasta minum air gula berperisa oren..

nx checkup saya 11w nnti. mmg kne mnum wktu 11w ke? 1st time pregnant jgak. saya mnum air mak saye buat pon saya jd bengang2 otak gitu. haha. air biasa je tu😅

saya sama mcm tt..buat buku msa 9week dh kna minum air gula sbb nurse tnya sejarah family ada yg kna diabetis x..lau ada mmg kna minum...

mnum time air suam² jgn sejuk nnti pekat susah nk mnum. lepas siap mnum kumur mulut bg hilang rasa manis kt mulut. insyaAllah smuanya oke nti 🙂

aah sy dapat tadi yg baru bancuh..ok ja minum tadi lancar.. lepas 1 jam,habis keluar semua😅😅😂

pengalaman saya , waktu minum tu teguk terus jee , jgn minum sikit sikit atau berhenti ambik nafas , nanti akan terasa nk termuntah tuu

oh yeke sis..tq sis tipsnya

sy dulu pn hampir termuntah minum air gula..nurse ckap pelan2 je minum.xpyh paksa dri klau x blh..klau muntah mmg kna buat lgi

kann sy ok je minum.tpi tu lah lepas sejam boleh pula muntah😅

Lah ingatkan saya je yang rasa nak termuntah tu semua , rupanya ramai 😂 Minum pulak masa perut tgh kosong hm 😂

kan sis..siksanya tahan muntah😂😂

sy baru hari nie minum kali 2 ,bertahan nak muntah.. lepas ambik darah yg ke 2,terus muntah semuanya..

tp hari nie dpt call terus sangkut .. kena start buat bsp la.. kali pertama minum xsangkut..

Awk buat buku terus kne mnym air gula ke? Sy dh 12w, lusa baru nk g buat buku pink.

Sy pulak suka manis, sama lah berat pn turun 2 kg. Sy mcm2 bau x suka. Bau baju bru basuh, bau shower gel, bau pncuci muka, bau cream muka, bau mknn kucing. Loya aje 😂

saya besok baru mnum gula.. harap xde pape berlaku.. dh 26week

inshaAllah sis..smoga dprmudhkan🥰

Sy belum ada pengalaman minum air gula.

Ya, masa first appointment pon nurse ckp mggu ke 20 an nanti baru minum.

Soalan popular

Artikel Berkaitan