7 Balas

wslm, sy mmg cuci baju newborn pakai washing machine😂x larat ui nk guna tangan.. tp sy pakai sabun pencuci khas dia tula.. sis ade setting khas lg bagus set terus untuk guna tu, mcm sy x de so guna mcm biasa je.. baju semua ok x de masalah and of course wangi..

Terima kasih sis share❤️

saya basuh machine juga tapi guna detergent utk baby. guna mode basuh yg biasa je sbb yg baby punya amek masa nak dekat 3 jam huhu.

Iya saya pun mmg ada laundry detergent and softener kas for baby juga jenama applecrumby. Hehe. Haha yeke 3jam xprnah pakai lagi setting tu🤣 tp takpe la sbab yg dewasa kitorang pakai yg cotton or mixed fabric pun nak dkat 2jam juga tp best sngat kluar2 baju masi warm2 lagi.

Boleh lagi senang mcmtu.. Lenguh gak bsuh cuci tgn. Cuci ikut color.. Putih2 je.. Color2 je.. Isauu ada yg luntur color.

Iya tu la.. tp so far smua baju baby ok sbab beli dkat mothercare and babyshop. Kain elok kualiti pun kualiti juga kainnya. Sbab tengo kat package tu blh masuk mesin katanya 🤣

Saya since newborn memang basuh guna washing machine. Letak dalam laundry bag. Seminggu sekali akan basuh.

Ha ah betul. Saya pun dah beli dah detergent and softener khas for baby jenama applecrumby.

ya boleh sis. pakai setting khas utk baby. Tapi make sure guna sabun baju dan softener khas utk newborn ya

Mmg dah beli siap2 dah detergent and softener applecrumby for baju baby hehe.

Boleh even better sebab dah ade siap2 setting for baju baby.

saya pakai setting mcm biasa je basuh baju baby😅

Tp masa beli machine ni seller tu kata mmg elok buat cuci baju baby pakai setting. Tahlah sbab slama ni cuci pakai setting lain cuci baju dewasa Alhamdulillah xde problem la. 🤣 baju pun elok kejadian and wangi pastu warm2 lagi kluar machine. Kalau baju baby rosak mmg nak kena ni seller ni yela bukan murah machine masa husband beli ni🤣🤣🤣 Nak dekat 4k harga benda ni

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan