Akhir Trimester berat naik mendadak 2kg dalam seminggu.

Assalam ibu ibu semua skrg saya dah 37 weeks 6 hari tadi baru lepas checkup dekat kk berat saya naik 2kg dalam masa 1 minggu and doc suruh pulak seminggu tu check BP 2 kali kenapa ye ? Bahaya ke ? Kalau berat naik time dah nak dekat bersalin ni?#ingintahu #firstbaby #pleasehelp #bantusharing

5 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Saya pula terbalik masa awal kehamilan smpai 31w berat setiap bulan naik 2-3kg camtu ๐Ÿ˜… tp lepas 31w smpai skrng 38w ni berat maintain pula tak naik2 dah biarpun mkan mcm biasa je.. BMI normal. So far sepanjang pregnancy ni dah naik 15kg la haha..

6mo ago

Xkerap berjalan tp kerap berak๐Ÿคฃ sehari 3-4 kali buang air besar ๐Ÿ˜… huhu

sy pon pnh cmtu sis.. sbb kenaikan brt based on bmi kte.. klu tlebih biase doc akn suruh cek bp sbb ade 2 kmgkinan.. dorg tkut kte kne preclampsia or gdm je.. tu yg doc ckp kt sy..

6mo ago

sy msih on bsp.. ade gdm jugak.. even naik brt ckit pon doc suruh cek bp blk..๐Ÿ˜… pdhal doc suruh stop cek bp bpe bln lps da.. kne continue blk.. so skrg bsp kne cek.. bp pon kne gak..

Samala saya, selang sehari kena check bp, berat , urine dengan degup jantung baby. Takda apa tu inshaAllah, doc nak tengok kut kut ada simptom preclampsia hehe .

6mo ago

Tula tapi penat kan sis nak kena ulang alik KK selang sehari ni , semoga kita tabah jela demi kesihatan anak dalam perut hihi ๐Ÿคญ

saya pun kena buat bp selang sehari sebab berat naik, pastu kena jumpa pakar pemakanan padahal tak naik banyak pun huhu

6mo ago

Sama sis maybe sebab doc pun tak nak kita terlebih berat bmi ke apa kan , takut nnti mungkin ada komplikasi ke mase kita nak beranak kan apa apa pun terpaksa sabar jela ๐Ÿซ .

Ya awak, untuk pemantauan lebih details.