8 Balas

Wsalam, nak kata bahaya tu, bg saya bahaya. Tapi insha allah boleh sembuh. masa sy buat saringan tu, ada nurse cakap dkat saya ibu mengandung ni berisiko tinggi. Agak takut jugak, ni Saya baru je 5 hari balek dari hosp lepas kena covid, kandungan usia 21 weeks. Simptom mula mula badan tu rasa dedor sesak nafas, and kaki saya bahagian betis sakit sangat 2 hari. Then kena tahan wad macam biasalah. Spanjang kena tahan wad tu, mindset kena positif je, byk berdoa supaya antibodi kita kuat. Sbab kat hosp, doc cuma bg panadol je n suntik cairkan darah.

saya pernah kena covid Mase mengandung 15w.. gejala cuma demam dan selsema..kena tahan wad jugak seminggu..katenye MMG wajib masuk wad..saya dihantar naik ambulan dan duk wad 7hari..sambung duk rumah kuarantin sampai 14hari..pape pun jumpa Dr dan minta pendapat .semoga dipermudahkan

Try buat air bunga cengkih..ambik air panas / suam..letak bunga cengkih..sambil gaul dengan sudu, baca bismillah 5 dan selawat...niat untuk kesembuhan diri dan kandungan ..InsyaaAllah berkesan.. Hnya berkongsi pengalaman 😊

kak ipar saya pernah covid masa dah 8m pregnant tahun lepas, warded semalaman utk doktor monitor je, tu pun kakak yg mintak. tp semua ok je now anak 1y dah

kalau tak teruk InshaAllah takde pape. pernah kena jugak waktu 9w kot. tapi just batuk & selsema. alhamdulillah tak teruk dan baby pun okay

wasalam..sy pnh kna covid msa prgnt 9week pstu trun spotting coklat n x ad rzeki sy msa tu..smga kndungan sis kuat

hari tu sy pun covid kandungan 21 week, tpi alhamdullilah after 5 hari kuarantin dkt rumah dah negatif balik.

hai sis admit wad atau kuarantin kat rumah?

VIP Member

ikut pd tahap mne teruk covid awk tu juga

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan