✕

20 Balas

ubat tambah saya yang kaler merah, obimin tu. Sebab masa dpt ubat, kat farmasi tu dia ada bagi tahu, obimin boleh buat mual dan pening. dia sarankan amik waktu malam sebelum tidur. Alhamdullilah okey. Awak try amik malam, kira sebelum tidur, janji lepas makan berat dua jam la😊

sy xboleh mkn ubat ni...klo berjaya telan pn xlme tu mesti muntah... even minum dgn jus buah pon.. alih2 nurse suruh tukar iberet...iberet lak besau nau... lps dpt tau kewujudan maltofer xpndang lain dh.. maltofer sedap sb perisa chocolate. ... kunyah / isap mcm gula2...

hmm... maltofer je.. mcm ubat klinik 3 serangkai (ikut negeri tp klo mkn zinc ni konpem dpt vit c, bcomplex dgn folic acid)..tp maltofer ni amik sebiji je sehari.. klo supplement lain sy amik pil calcium sb kurang kalsium dgn mkn 4Life advanced utk tambahan..

Klau sya makan ubat ni selepas makan dan rest kjap 1jam dan makan ubat tu terus telan laju" sbb tak suka bau dia kuat sngt . Lepas makan ubat tu sya makan vit C perisa oren tu atau bole juga minum air jus oren supaya xda rsa nk mutah

sy mkn ubat ni 2 jam lps sarapan. lps tu isap tablet vit C. jd lps mkn xberbau sgt sbb mkn vit C rs oren. he3. sy mkn zink ni hb sy ok. dr awal smpai skrg dh dekat 8bln hb sy dlm 12 lebih.

Sy mkn ubat ni pagi lepas bangun tdo terus telan sbb kena perut kosong. Malam makan zincofer sebelum tido. Kalau boleh elak dari hidu bau ubat n cepat2 telan. Sebab nak elak rasa lagi mual.

Saya pun sama. Cara paling mudah saya rasa and nak elak lupa makan ubat 😅

Ubat ni sy tak hidu cepat2 telan letak kat blkng sikit mcm nak sampai tekak tu then terus telan air pastu kalau rasa nak muntah sy tutop mulot 😭😭😭

saya makan malam sebelum tidur.. doc suggest makan ubat sebelum tido sebab saya ada morning sickness yang teruk utk elak muntah lagi lepas makan ubat..

mintak tukar dgn klinik, ambil iberet. kalau iberet takleh jugak, pegi farmasi beli maltofer. dua ubat ni, semua ade, takyah mkn byk2 ubt tu

minum susu pregnant

Ubat ni bau dia masyaAllah..xtahan saya..tapi saya xda tips..saya dulu makan ja bila2 saya rasa macam perut ok xda nak muntah sangat..

Aah laa saya pun buat camtu gak🤣🤣🤣🤣

Saya makan sebelum tido klau ubat ni. Bau iron dia kuat betul 😅

Soalan popular

Artikel Berkaitan