9 Balas

TapFluencer

Sama dgn anak sis Bila dh nk masuk 4 bln ni start tak berak hr2 dah Max xberak 3hr pastu berak 2hr xberak pastu berak Sis bg full breastfeeding jgk Setakat ni najis ok xkeras & color pn ok Nanti kita sama2 pantau ye Inshaallah xde apa2 skrg proses urus dia dh berubah kn Apa pn sis akan urut perut, betis & tapak kaki pg & ptg slps mandi Semoga ibu2 terus tabah ☺️

Kalau fully breastfeeding masih lagi normal. Kena check sama ada perut anak kembung atau tak. Kalau tak kembung, takda masalah. Sebab normally untuk fully breastfeeding 7-14 hari anak tak membuang masih lagi normal.

Paling lama berapa hari sis? Anak Saya 3m+ tak berak dkt 11 hari dh. Risau saya. Tp perut tak keras, Dia kentut ja hari2 cuma tak berak. Anak aktif ja tak meragam apa. Tp sebab tak berak banyak hari jd risau lama sgt. Fully bf.

VIP Member

normal tu sis🌹...baby saya 5 bulan 21 hari... samala❤️ dulu hari2 berak... sekarang selang sehari... tapi semua ok.. xde apa apa masalah. saya pun fully breastfeed baby..

kdg kalau susu bdan sepenuhnya biasa je ank tak berak..tapi jgn lebih smpai 5hari.. doc kt sini ckp gitu la..kalau lbh 5 hari bwk g klinik la.. takut ade mslah lain..

Dah berak belum ank sis, sy mengalami perkara y sama, smpai x tdo mlm, fikir, x berak 2 lagi

TapFluencer

kadang2 sampai 5 hari.sabar ya..doktor cakap dgn saya hari tu

VIP Member

kalau fully bf.. takpyah risau... normal

kalau campur susu formula

normal

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan