Bayi saya masuk 3 bulan kurang menyusu

Anak sy bf cmpur susu formula,, susu dutch baby,, tpi lps je nk msuk 3 bulan dia jadi kurang mnyusuu,, sy bgi botol susu formula die tolak blik susu tu tknk hisap,,, sy dh tukar puting ii mcm ii daa tpi tkjalan jgk ,, dia just nak susu badan je,, tupun df bukan dari botol,, cmne ni saya nk msuk keje bulan 7 ni,,, die tknk botol sy jgk jammed, sy dah ajar die pakai botol dri lahir lg slama ni elok jee skrg je tibe ii tknk hisap botol,, huwaa cmne ye nak Bantu #SeriusTanya #firstmom

5 Balas
Tulis jawapan

Nampaknya bayi kamu mula menunjukkan sedikit keengganan untuk menyusu dari botol susu formula setelah mencampurkan dengan susu dutch baby, ya? Ini boleh menjadi cabaran, tetapi tidak mustahil untuk diatasi. Pertama sekali, cuba untuk tidak bimbang terlalu banyak. Keadaan ini boleh berlaku dengan bayi yang sedang membesar dan mereka mungkin mempunyai keutamaan mereka sendiri. Cuba beberapa langkah ini untuk membantu bayi kamu kembali ke botol susu: 1. **Cuba Susu Botol yang Berlainan**: Mungkin puting botol susu yang kamu cuba sebelum ini tidak sesuai dengan bayi kamu. Cuba cari puting yang lebih selesa dan sesuai dengan keperluan bayi kamu. 2. **Latih secara Berperingkat**: Cuba perlahankan proses penyesuaian semula dengan botol susu. Mula dengan memberi sedikit susu badan sebelum menukar ke botol. Secara beransur-ansur, kurangkan jumlah susu badan dan tingkatkan jumlah susu dalam botol. 3. **Pujuk dengan Lembut**: Cuba gunakan cara yang lembut untuk meyakinkan bayi kamu untuk menerima botol susu. Sentuh lembut pipi bayi atau bercakap dengan lembut semasa memberi susu. 4. **Sediakan Persekitaran yang Tenang**: Pastikan persekitaran di sekeliling bayi kamu tenang dan damai semasa memberi susu. Bunyi bising boleh membuat mereka gelisah. 5. **Berikan Masa**: Berikan masa kepada bayi kamu untuk menyesuaikan diri semula dengan botol susu. Mereka mungkin memerlukan sedikit masa untuk menerima perubahan. Sekiranya masalah ini berlarutan, mungkin berhubung dengan pakar penjagaan kesihatan boleh memberikan pandangan dan sokongan tambahan. Jangan risau terlalu banyak, ibu. Anda sedang melakukan yang terbaik untuk bayi kamu. Selamat mencuba dan semoga segala-galanya berjalan lancar. #SeriusTanya #firstmom https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Sama macam anak saya. 6 bulan dia stop minum formula, nak direct feed. Kami cuba macam macam, beli botol susu banyakk, puting banyak, dia still taknak minum. Sudahnya memang saya df je sebab saya berhenti kerja untuk jaga anak, tapi ni kena husband betul betul supportive la, sebab bukan mudah working woman nak adapt jadi surirumah. Haha. Semoga semuanya baik baik untuk sis & anak.

Baca lagi

Samalah kita😩😩😩😩 Selama ni duk kat taska elok je minum dari botol.. kadang2 je la dia reject tapi bila dia lapar dia minum jugak Masuk 4 bulan lebih ni dia tiba2 taknak pulak Dahla tengah cuti 2 minggu ni dari taska haha matilaaa 😩

Baca lagi

sama. anak saya start 2 bulan memang dah reject puting. susu yg pam pun dia xnak.. nak df je. susu formula pun xnak. kecuali kalau lapar betul mcm masa sy demam hari tu, terpaksa juga la dia minum susu formula huhu.

cuba mintak husband or org sekeliling yg bg susu botol, sis dduk jauh sikit dr baby.

4w ago

daa bgi, tknk jgk, sy rse mngkin puting,, sy tukar puting brand anakku bru die nak