20 Balas

VIP Member

Mcm wife abg ipar saya. Sepatutnya DD 8/7 tpi xde tanda2 nk keluar. Then dktor bgi tempoh lagi 6 hari. Klau x bersalin jgk kena serah diri kt hospital. Kalau masa sya mengandung plak tanda2 start week 38. Jalan start bukak tpi slow2. Saya seminggu warded. Msuk week 39 baru bersalin

Air ketuban pecah jam 4pg...check bukaan 2cm...rse mcm nk terberak terkencing pon nurse kta lmbt lg...last check da nmpk rmbut bby...kelam kabut dorang tolak g LB...3kli teran..jam 8.08pg kuar lah baby dinao

Sy berdebar2 lebih ni...baru 34 weeks anak pertama setelah 9 thun menunggu..doktor kata baby dah turun bawah..teruja + takut....doakan sy n baby selamat dan sihat ye..

Aminn. Moga selamat melahirkan dengan sangat2 mudah. 😘

VIP Member

Xdela sis.kne rajin2 exercise utk cpatkn bukaan jln.rajin2 brsama suami ye sbb air 2 sbgai induce smulajdi😊dismping doa bnyk2 mntk diprmudhkn.inshaAllah

Yeke sis kalau buang dalam takpe ke? Ada effect apa2 tak kat baby?

Saya pon da 39w still takde tanda2 nak bersalin, anak first jugak...ada stengah org cepat, mcm adik saya 37w1d dah bersalin...

kan cepat je due saya 11.7

PEngalamn sye 40 week 1 day..masuk LB CHECK jln dh 3cm terus doc Pecah ketuban 4ptg masuk LB 11mlm besalin

VIP Member

Ramai yang hanya berkata, rezeki lain2, saya keluar awal dari due date, doa banyak2 semoga dipermudahkan segalanya

VIP Member

Xdela.lg bgus buang dlm.sbb nk air 2 jdi pelincir smulajdi.xde effect ape2 la bby sbb bby dlm kantung dye🤗

VIP Member

Depends on baby, ada yang keluar awal 2 minggu, ada jugak yang lewat 2 minggu.. .semoga dipermudahkan yee..

Ok je sis..sy anak pertama due 21hb,tp bersalin 30hb..hahahaha..tua dlm perut

Xtentu sis...depend pd individu cm sy klu ank laki cukup 2 40wee ank pompuan awal 1week

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan