1182 Balas

Makan malam sis sebelom tido. Minun dengan air sunquick.. mas amalkan tu je. Dalam sebulan ni.. alhamdullilah ada peningkatan dr 10.1- 10.7.. tupun mas kurangkan dos dr 2bj sehari ke 1bj sehari.. Hr tu pg kk doktor suruh makan 2bj sekali sebelom tido..sebab mas tak dpt mkn waktu siang, muntah2 end pening. Jadi makan mlm je b4 tido😊

Saya mse preggy hb low jgak 8.. Rendah abis mse 2... kawan suggest vitamilk booster.. Tros naik ke 12... mse 2 da 34 minggu... Lpas 2 checkup 36 minggu hb naik ke 14... tepat 37 minggu baby keluar... Alhamdulillah 2 kali teran baby keluar cuma 2 jaitan sahaja... Dan yg best nye baby xde kuning... Alhamdulillah syukur sngat2.. Mudah sngat

Mcm sy previous baby. Xleh mkn zincofer. Mkn Mesti nak muntah. Sampai 1month la xmkn zincofer tu. Next checkup gtau nurse, nurse suh telan with pure juice. Means bukan y beli dalam kotak tu sbb dlm kotak tu dah mcm2 campur. Lepas nurse suggest camtu, sy blk wat juice sendiri. Perah without sugar and telan zincofer. Alhamdulillah lega😊

try makan sebelum tido tapi make sure 2 hours after dinner. saya dulu mcm tu juga lepas mkn zincofer mesti muntah2 n cirit birit. So saya tukar mkn before tido. kalo makan pepagi perut ksong mmg muntah balik 😅 makan zincofer dengan jus buah yg diblender sendiri lagi bagus. tak terasa langsung ubat tuu. hehehe InshaAllah tak terbuang balikk

if xboleh go juga, minta nurse tukar ubat. macam saya dapat obimin. selain bergantung ubat, saya mkn fruits. especially jambu batu.

sis lau x sesuai dgan zincover sis tkar kepada obimin then minum air jus oren .time prut kosong ya sis saya lau nk naik kn hb macm tu la sy wat jus oren sendri.then pagi tu sy nk g klinik sy wat air jus oren dlu then sy telan ubat obimin .time prut kosong .insyallah hb naik gan cantik .sy zincover memg sy x lalu nk telan bau dia busuk

boleh info dkt nurse awak yang awak xbole makan zincofer tu . saya bgtau sesiap n haritu nurse bagi obimin sahaja . n dia suruh beli ubat maltofer dkt farmasi . . skrng saya banyak makan jambu batu , minum air jus guana , makan kacang gajus , almond & kismis , sayuran hijau . Alhamdulillah biase hb sya bawah 10 kali ni cek 12.1

Mula dulu KK bg ubat yg 4jenis tu.. kecik2 sng telan 😂 masuk 4bln, tukar ke Zincofer.. Mula mkn ase pening smpi muntah... Esoknya mkn, ok pulak.. Sedap lg mkn yg 4jenis tu... Huhu.. Mula HB Saya 13.7 next month 12.9 , untuk bulan Ni x check lg.. Saya suka mkn jambu batu.. pemakanan mcm biasa. Tapi byk Kan minum air kosong...

Aah perut kosong xboleh.. Saya pnh bgun tdo mkn ubat. Pastu terus muntah..

sy first checkup hb 10.3 lepastu nurse bg ubat warna merah tu. sy takboleh nak mkn sebab lps mkn ubat tu muntah. then nurse tukar maltofer tp hb naik 10.3 je. tak jalan. then mil suruh makan ferocom dgn new obimin. terus naik 10.8 and last week check dah naik 11.1 . continue je mkn ubat tu sampai sekarang. campur mkn sayur and buah jugak

sya pun mkn maltofer..tpi sya mkn sbiji shari je atas nasihat doktor.. dan lps mkn maltofer sya mkn buah oren.. hb sya dari 11.1 naik ke 11.7

Same goes to me 😭, I suggest you makan ubat tu minum air jus buah n makan asam2 untuk elak muntah. Ubat klinik is better then u beli dekat luar. Sebb apa yg klinik bagi memang dia tahu itu yg u perlu kan. Kalau u beli dkt luar diorang just suggest u which one is the best, but they not sure is that is what your body need or not.

Sy tak pasti rutin pemakanan seharian kita ada sangkut ke tak. Tp alhamdulillah 2 kali dah check, hb ok. Yg ptama 12.2, yg kedua 13.4. Sy cuma makan iron tablet kotak ungu yg kk bg saja. 2 jam lepas mkn sbelum tidur dan ostrematrix shaklee. Makanan lain tu mcm biasalah bayam, jambu batu, ambil horlicks utk breakfast. Wallahualam.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan