8 Balas

ada susu tu sis.. jgn rsau.. kalau baby ada berak kencing, maksudnya ada la air susu badan tu.. cuma tak banyak.. kerap bagi baby menyusu badan terutama sbelah mlm sbb hormon sbelah malam, tinggi utk hasilkan susu. selain tu kena byk ambil minuman yg boleh banyakkan susu. kalau saya, saya amalkan susu kurma dan mkn kurma setiap kali sebelum atau slepas menyusukan..

Tahniah sis. Baru lagi tu. InsyaAllah lama2 akan keluar susu. Saya pun baru bersalin 20hb..susu keluar setitik2...baby mcm x cukup susu. Hosp pula hosp baru....mmg xde susu tepung yg hosp blh bg. Jd sy keep bg je baby breastfeed. Alhamdulillah....skrg susu dah meriah.

sy tuam guna kain rendam air panas dulu, lepastu cuci puting korek2 daki guna tweezer (elak bhgian tajam), marmet sekejap nak tengok ada lubang air puting tak kemudian baru pam

kerap bg susu..pastikan cara menyusu betul dan xmenyakitkan..susu tu ada..sbb colostrum bkn warna putih..btw tahniah,slmt berpantang

slmt berpantang sis tolong doa kan saya permudah bersalin ya dh 39week 6day blm ada tanda lagi scan baby berat dh 3.6kg due 27/11ni

sama la kita sis saya pun due 27/11 ni tapi tk da tanda² lagi

ade susu tu. mula2 mmg x keluar. nnti bby dah hisap die akan keluar sikit2. lps tu boleh marmet kn sekali.

congratulations n slmt bpantang sis.. husband blh msk LR?normal tu sis sbb lma2 nnt klur la tu air ssu..

VIP Member

Kena marmet atau pam. Atau kerap bg baby sedut supaya ada ransangan..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan