52 Balas

Sis situasi kita sama ya Allah mudah sngt bersalin anak first waktu 17/5 haritu, saya takde kontraksi jgk 🥰 tapi doktor bantu dgn masuk air induce waktu dah bukak 10 cm tu sbb saya tak lepas nak teran panjang kontraksi saya yg normal tu pendek alhamdulillah syukurnya dapat bersalin ank first dgn mudah🤲🏻

Alhamdulillah rezeki 🤲🏻❤️

Alhamdulillah sama dengan saya 14/8/2022 jam 3.55pagi di HOSPITAL SULTAN ISMAIL JOHOR BAHRU.. kandungan 36 minggu 5 hari ...EDD 5/9/2022 ...tahniah ye puan...

mksudnye awak bersalin awal 3 mggu dri edd ya...tahniah....sye skg 35w5d....seriau..nerves...

Alhamdulilah mudah urusan sis tiada kontraksi. Sebelum bersalin sis banyak berjalan ye? Tips please kalau tak keberatan🥰

Dari trimester kedua saya dah regularly exercise ringan. Trimester ketiga saya lebihkan waktu exercise.

VIP Member

Alhamdulillah mashaAllah mudah urusannya. Tahniah sis. selamat berpantang. Doakan urusan bersalin kami jugak rezekinya mudah dan selamat, lancar dan sihat ibu dan baby. insyaAllah ❤️

sama la sis. bezanya tahun seja 🤭sepatutnya kalau ikut kan due ank kedua sy 30/8/2021 tapi baby lahir 14/8/2021. 37w 5d juga masa tu. what a coincidence 🥰

ya sis. baby boy juga alhamdulillah. tahniah juga sis. selamat berpantang 🥰

salam nak tnye, sye dah reg nak bersalin kat sne awal bulan ni.. Mcmne pengalaman bersalin kat sne okay tk?? n awak bersalin normal or czer? boleh share tak😅

Saya bersalin normal alhamdulillah sebab takda complication ☺️ datang hospital sebab leaking air ketuban takda contraction, nurse dan doktor seluk check bukaan dah 7 cm. Doktor nak percepatkan masa bersalin jadi dia terus cucuk pecah ketuban. Tak sampai seminit terus rasa nak meneran. Alhamdulillah saya dalam labour room 15 minit je. Suami boleh teman bersalin tapi kena buat rtk test dulu. Kalau sis nak suami teman dalam ward better ambil bilik single siap katil dan ada tv njoi. 😄 Cuma makan dua kali je sehari jadi better bawa makan sendiri.

Alhamdulillah.. semoga semuanya baik2 aja buat sis sekeluarga. Moga dipermudahkan segala urusan, sentiasa sihat dan diberkati Allah swt. Selamat berpantang..

Alhamdulillah terima kasih mendoakan. Semoga kebaikan berbalik kepada sis juga ☺️🤲🏻

Baru lepas bersalin pun cantik 😍 Tahniah!! Seronok baca. Mudah je. Semoga baby and mommy sihat sentiasa ❤️

Alhamdulillah terima kasih ☺️ ❤️

sis apa symptom sis serah diri ke hosp jika air ketuban dipecahkan oleh doc? dan tiada kontraksi. Sila share. Taniah dan semoga berpantang dgn baik 😘

masha allah doakan saya dipermudahkan oleh Allah

Alhamdulillah tahniah, selamat berpantang... mudah nye bersalin.. awak aktif ye?..berkerja @suri rumah. ape yg awak amalkn asbab mudah bersalin

Soalan popular

Artikel Berkaitan