15 Balas

Org tua2 lain kata takleh minum. Tapi terbalik dengan mak ayah saya. Dorang lagi galakkan saya minum sebab khasiat air kelapa tu bagus utk kita. Kalau doktor2 pun semua ckp bagus sebenarnya minum air kelapa ni. Actually takde pun istilah tajam apa semua tu😅 saya minum start first trimester lagi. Alhamdulillah

sy kan..bila tau prgnnt sy terus elak mkn/minum yg org lama² ckp xboleh😅 bukan la kata percaya sgt.tapi takpelah..dari hidup dlm kerisauan baik elak je sementara. tp kalau durian sy berani je makan🤣 masa 15w lagii sy ligat je makan durian..tp air kelapa.nanas.takut betul sy nak makan awal prggy😅

bidan sy kata jgn lagi mnm i klpa sbb kita baru2 lagi.sbb i klapa tu tuk mmudahkn jalan kita trbuka..sbaiknya mnm laa i kelapa tu saat 7bulan ke ats..ms tu nk mnm hari2 pun blh .

Ada yg Kata boleh ad yg Kata tak boleh kalau kandungan Masih awal . 2 nurse yg berbeza . info yg berbeza . sy pon confius. nak selamat sy minum time da trimester 3 jelaaa nnti

betul sis..bidan pun kata cam tu..sbaiknya 7bulan ke ats..sbb i kelapa tu mmbuatkn jln kita mudah trbuka.

ada yg ckp boleh ada yg ckp tak boleh, tp sy minum jgk..kdg2 teringin, tp sy minum sikit jela stgh gelas kecik buat rsa² 🤭ada yg ckp elok minum time trimester 3

saya x thu pon org ngandung x leh minum air kelapa..saya boleh kata tiap2 hri minum..alhamdulillah ok tak x ape2..cuma saya nak tahu jugak knp ye tak boleh minum?

ada yg kata air kelapa muda ni tajam utk 1st trimester. saya pun minum je takde pantang air kelapa masa mengandung 😅

sy awl2 preggy sy da minum sis...alhamdulillah stakat ni xde pape..cuma skrg nenas dgn tapai je yg xbrani nk makan..btw sy 19w😊

ikutkan boleh je minum tapi tengok pada badan. cuba minum dulu sikit. kalau takda sakit pada ari², takda spotting boleh teruskan

saya dari awal mengandung dah minum. Kakak ada bagitahu air kelapa bagus untuk air ketuban. Ikut keserasian badan mungkin.

try n error baru tahu sis..Lau Sy 1 n 2nd MMG xberani .. tapi kalau 3rd minum la setiap hari PON blh jer BBY dh besar..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan