Minum air gula

Hi, air gula tuh rasa macam mana ye ? Sebab ramai cakap tak sedap ๐Ÿ˜“so ada tips ke nak minum air gula tuh ? #firstbaby #firstmom

10 Balas
Tulis jawapan

Hai sy baru minum semalam. Bg sy air gula tu okay je. Sis dtg awl dpat minum yg suam lepastu mindset jgn fikir muntah pun. Minum dlam keadaan rilex tau. Semalam sy minum air gula, xberapa suam, tp mindset fikir mcm air sedap n mknum keadaan rilex. Alhamdulillah okay je xmuntah even rgu dua jam kt situ utk amik darah pun masih okay lagi. Rasa manis dia mcm teh ais bg sy. Mgkin sbb dh mindset awl2 air gula th sedap jd semuanya jd okay ๐Ÿ˜๐Ÿ˜

Baca lagi
1y ago

Nanti jgn lupa standby minyak kapak tau, pas minum sapu je kt leher hidung ngn kepala. Biar xtefikir2 pun pasal air gula tu dah ๐Ÿ˜๐Ÿ˜

Rasa dia mmg manis lah sis๐Ÿ˜๐Ÿ˜, kesan dia brgntung pda org, ada org biasa2 sja lps mnum, ada org rsa nk pitam, rsa skit dada sbb mnis. Klau sy mmg xlalu nk mnum, sbb xpreggy pun mmg xsuka mkn mnis. Wktu pregnant mmg terpksa lh mnum๐Ÿ˜”. Mng rsa nk muntah. Tp kna than sbb klau muntah esok kna repeat blik. Sediakn minyak kapak, ccuk kt hidung. Haha. Sy hritu nk je rsa telan minyak kapak. Seksa weii tunggu 2jam tu. Huhu

Baca lagi

Rasa manis, for me okay je. Tips from pengalaman saya, kena relax je, minum takyah lelaju pun takpe, and standby minyak angin. Tekak akan bergelora and some people akan headache and rasa nak pitam. 2 jam selepas minum tu better rest kat rumah kalau rumah nearby. We can do this!

Saya minum hari ahad haritu, beli je airgula kat farmasi perisa oren, rasa macam air fanta hehe saya dah tanya nurse boleh beli kat farmasi pastu letak dalam peti, esok pagi pergi klinik minum sejuk sejuk ๐Ÿ˜‹ Tips dia try minum tarik nafas dan tutup hidung ya

2hb haritu sy minum, tak bleh tahan habis muntah kt rumah, sbb sy masih still dlm alahan, minum air kosong pon bleh muntah.takperlu repeat minum sbb first ambik darah da sangkut gdm, nurse kata lepas bersalin baru repeat minum

baru minum minggu lps... minum laju2, sekali napas. Terus sapu minyk cap kapak kt hidung.. Lps tu nurse bg rehat 2 jam kan sebelom ambik drh kali ke-2.. Saya balik umah, trus tido..๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†

TapFluencer

Relax Datang awal , so dpt minum yg panas. Tarik nafas dlm2 Bismillah teguk laju2 jangan sampai gelojoh Duduk ontok2 jika masa tu ada alahan.

Baca lagi

sy bru minum air gula.. tips sy klau nk minum kena habis kan terus,kalau minum sikit2 takut muntah sbb rasa dia trlalu mnis

TapFluencer

sy mnm cpt2,sekali teguk abiskn je.lps tu bau myk yuyi

rasa dia manis cm minum air starbucks.