44 Balas

TapFluencer

If scan baby size kecil drp usia minggu dia, dr suggest warded dulu & pantau. Maybe akan cucuk dexa(utk matang Paru-paru baby). Macam kawan saya bulan 5 masatu tahan ward sbb size baby kecil drp minggu, alhamdulillah bersalin normal.

saya pernah bersalin awal masa 2018 Sebb baby kecil dlm perut..kena paksa bersalin 36mnggu 3hari. doktor takut jadi apa2 dekat Bby tu kena bersalin awal .baby keluar berat 1.8kg je.kena tahn wad 3 hari untuk check kesihatan dia

xpyh risau mom..masa pregnant anak 1st,dr ckp anak sy kecil,tumbesaran baby kecil dlm 1.0++kg je..tup2 lahir 2.56kg..anak second,dr ckp baby besar..dekat 3.5kg masa scan 37w,bila lahir 2.75kg😃semoga dipermudahkan bersalin mom

Banyakkan berdoa ye. Saya pun baby kecik wak. Kne serah diri awal juga tp cukup bulan 37 weeks. 2.1kg. Alhamdulillah bby dan ibu sihat. Bby pun takde apa2 penyakit semua normal. Semoga dipermudahkan segala urusan awak.

Alhamdullillah..🫶🏻..

harini saya cek pakar untuk 36week4hari ..sebab songsang .. cek harini tak songsang dah tapi berat pulak 2kg .. lain2 semua ok 😐 ahad ni 37 week paksa bersalin awal .. saya risau jugak pikir 😓

Masa sy ank pertama dlu IUGR jg. Baby xmembesar dh dlm perut. lahirkn 31weeks. Ank berat xsmp 1kg. 45 hari duduk ni NICU nk dpt berat 1.8. Alhamdulillah sihat walafiat je smp skrg. Dh umur 8thn dh.

Ank sulong sy SGA. lhir 2.4. kecik tp mmbesar.sy trun awal tnda sblum due..38week. jd brank normal je teran pn snang sbb bby kecik. ank kdua sy besar sikit byk kali teran😂 pdhal 2.7 je

anak saya iugr jgk. 34weeks 1.6kg .beranak awal35minggu .masa lahir 1.8kg... skrg 6bulan montel dan chuby...😍doktor ckp nanti dia akn mmbesar kt luar..insyaallah pk baik baik je

jgn risau sis. dr tau yg terbaik untuk situasi sis. sy dah selamat melahirkan twin IUGR. 34w, twin 1 berat 1.5kg, twin 2 berat 1.6kg.. sekarang dah 4m masing2 dah 5kg+

Jangan fikir sangat.. sbb sy dulu pun Dr kata baby kecik. Bawah 1.5kg. Skali nohhh keluar 3kg. Tgu je genap 38weeks pastu baru decide.. bawah 37 kira premature

Soalan popular

Artikel Berkaitan