44 Balas

sis ada sakit apa² ke time pregnant? ini suggestions dari ibu saya la, harap² berkesan pada sis. kurangkan minum air yang berkafein, even sis takde minum itu okay lah alhamdulillah. sis try makan kurma, kacang², buah-buahan, sayur-sayuran. sbb ni semua boleh menambah baik berat baby. banyakkan minum susu, susu yogurt pun boleh menambah berat baby dlm kandungan. ni suggest dari ibu sy. alhamdulillah berkesan kat sy. time sy 28 weeks scan doktor berat baby 1.3 sekarang sy dah 33 weeks belum tau lagi berat dia berapa. cuba sis amalkan. insyaallah berkesan and sis tak perlu bersalin awal dari due. paling kurang baby akan keluar dalam 17,18,19 atau 20 atau selebihnya

jangan risau sangat sis.. anak sulong saya berat 1.9 jer masa lahir.. masa scan baby besar.. bila lahir baby kecil.. entah lah sis siapa yg salah.. tap tak apa kecil ke besar ke janji baby sehat.. yg ketiga ni 33 w dh tapi baby besai dari usia 200g.. scan 32w hari tu berat dia 1.9 nak masuk 2kg.. nak kata bnyak minum manis saya tak suka minum manis pula.. tak tahu lah kenapa boleh besar tapi saya tak yakin lah baby tu besar.. sebab kakak dia dlu diorg scan besar lahir jer kecil 1.9😂.. semoga dipermudahkan segala urusan sis dan Suami..

ya memng diorng ni selalu nak buat kita prning macam saya.. anak k-3 ni.. diorng bagi saya 3kali minum air gula.. sebab diorng tengok masa scan baby besar.. entah lah.. dan diorng cdngkan ceaser pula dh.. 36w (11/11) masuk ward terus ceaser.. kalau saya bab scan ni bukan tak nak percaya.. sebab yg k-1 & k-2 sama tak tempat.. yg k-3 ni tlebih besar pula dh.. saya pun trpksa fefer pakar sis 2 kali pulak tu.. ikut jer sis.. janji kita dan baby sehat.. semoga urusan kita dipermudahkan.. yang penting jaga makan dan minum.. bnyakkan ambil mkanan yg boleh tmbah berat baby sikit..

Sy pun baby kecil consider SGA lepas tu doctor siap suruh buat chromosome test. Risau sgt yela faham2 la chromosome test utk apa kan. Baby sy lahir agak kecil 2.7 kg tak mcm kebanyakan org semua 3kg ke atas tapi alhamdulillah baby sy sihat sempurna itu dah syukur. Org suruh makan telur rebus la makan benda manis la utk baby besar tapi masa tu mmg mual sampai trimester 3 tak ada selera makan. Sy doakan yg baik2 utk puan. Semoga dipermudahkan urusan ya.

Saya dulu 32w dr pakar scan baby 1.5kg.. Terus dia buat scan doppler tgk tali pusat.. Rupanya tali pusat dah xok sbb dah xsupply oksigen & makanan yg cukup kat baby.. Esok pagi terus emergency czer.. Baby lahir 1.29kg je.. Lebih kecil dari estimate scan.. 52 hari juga kat nicu baru discaj.. Skrg anak sy dah umur 1tahun9bulan dah.. InshaAllah semoga baby puan baik² saja.. Org kata dia nak besar kat luar tu.. Doa byk².. Doa seorang ibu mustajab..

lebih kurang sama dgn baby sy.. sekarang dah nak masuk 5m tapi still tak boleh meniarap.. leher pun tak tegak lg. baby sis ok ke dari segi perkembangan dia?

Jgn bnyk fikir mummy tkt nti effect kat baby..tp tulah sy kne 2x dgn klinik kerajaan..first doc ckp perut ank sy kecik,smpai kne jmpe pakar utk scan details.kedua,kata nya kaki ank sy pula pendek sbelah..time tu mmg sy mrh la doc tu pdhl sy bru je 2mggu sbelum tu scan dkt swasta smua elok je.disebabkan dirog ni bt scan ikot dan je sy bt details scan 2x dkt swasta..lps sy mrh tu doc scan btl2 n dpt bacaan yg btl.

sama saya sis, saya haritu scan 35 weeks tp baby 1.8kg, saya disuruh bersalin awal.. 17hb ni masuk hosp genap 37 weeks 18hb hari jumaat kena induce.. tapi yg saya pasti, sis jgn terlalu risau ya, sbb scan ni hanya lah anggaran sahaja, ada yg doktor cakap 1.7kg tp lepas lahir 2.4kg so ni need to worry just enjoy.. asalkan disuruh bersalin ckup bulan❤️ stay strong sis

Kadang ² mesin scan tu tak betul . Mcm saya doc kata 28 minggu baby kecik dtg kali kedua 31 minggu doc kata berat normal plk 😅 . Kesudahanya awak berserah je la kat Allah . Bacaan mesin tu kadang ² betul mungkin kedudukan bayi ada yg terselindung so xdapat baca dgn tepat . Husnuzon je awak jangan stress ²

Ya doc selalu bg kita overthinking 🤣 pdhl mesin dia yang xbetul

macam saya sis,dah 37wk bila scan Dr kata kandungan kecik suspek IUGR/SGA dr pakar suggestkan induce terus dan masa tu juga saya kena bersalin..masa lahir berat anak saya baru 2.14kg je..ni dah masuk 2bln alhamdulilah anak saya dh ada peningkatan berat 3.12kg..apa2 pon semoga urusan awak dipermudahkan☺️🤲

saya baru lps bersalin. baby saya gebu gebas lahir 3.85kg, tp kna tahan kat wad seminggu. katil depan saya anak dia lahir 1.8 kg je tapi xkena tahan kat wad pon awak. doktor suggest awak bersalin awal utk safety awak and dia.. insyaAllah xda apa2..

sama lah MCM saya doktor scan kata berat baby 1.7 kg lepastu doktor kata jantina baby lelaki sekali bersalin baby perempuan berat 3.56kg nasib baju tak beli banyak lagi kalau tak jadi lelaki lah baby perempuan saya 🤣🤣

VIP Member

ank sya yg sulung kecil , n 37weeks kna induce , yg sekarang pun masuk 34weeks dah , doctor ckp bby kecil jgak diorng ckp semua ok air ketuban apaa semua tpi d sebb kan bby kecil dlam perancangan diorang,saya akan d bersalinkan awal.

Soalan popular

Artikel Berkaitan