13 Balas

saya pun malas bersiap masa mengandung. mmg selekeh, alhamdullilah suami dan org sekeliling faham. kdg tu bukan taknak cantik tapi mmg takde mood nak bersiap. lepastu badan saya teruk naik luka/kudis. mak dan mil saya cakap itu normal utk wanita mengandung. saya mula2 malu jugak bila tgk badan sendiri tapi bila diorang ckp mcmtu terus rasa better.

Sy mengandung ni kbtln mmg semua mslh kulit sy selesai.. padahal sblm ni kena refer doc pakar kulit sbb acne sy agak serius.. mmg on ubat. Mengandung ni ja suami dok asyik puji kulit sy makin moist n glowing. Sy rasa ni pun tanda pembawakan budak dan hormon kita ja. Preggy ni sy jd pemalas sgt nak calit make up. Keluar mmg bare face je

kalau mak sy, die ckp ni mesti mengandung ank lelaki. sbb kalau muka kusam², kerak² daki² bagai, memgandung ank laki. org tua² la kabor. sy lbh percaya kn scan je. hehe. tp jgn keciwa tau, be happy. ade rmai lg teruk dr ape yg awk alami. everything gonna be okay soon. enjoy ur moment as 1st mom. 🥰

Tk de seri haha mil tegur sy kenape hitam skrg, sy ckp bukan muka je gelab satu badan gelab celah kangkang ketiak leher tepi breast hitam yg naik seri skrg laki kuuuuu haha tp syukur hormon berubah dgn cara mcm ni nasib tak naik gatal je mcm kakak sy😵‍💫 lagi seksa duk gatal2

sy naik gatal2 satun badan. adehh, mesti garu. seksa uitt

xsama setiap pregnancy saye ank perempuan je suke bersiap n berseri , anak lelaki smua breakout hilang seri mls nk bersiap https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 group hamil 2023

hormon. setiap mommy pembawakan baby xsama awak. xperlu risau akan beransur hilang after bersalin. ada yg kena alahan teruk, ada yg kena gatal2, ada yg kena breakout teruk.

samala muka kusam xde seri lgsg. nk tgk muka kt cermin pun xsuka jdi stress. makeup pun malas. nasib suami paham..nnt lepas bsalin mmg hilang smua yg kusam2 n hitam2 tu

sy jd gelap bhgian leher mase preg ank boy.girl x plk camtu.pmbwakan bdk,mcm reaksi boleh jd pd muka,tbuh bdan.mil pon,xleh mlut duk saje.amik vita c,muke x kusam.

saya pun jadi malas nak bermakeup sejak pregnant. leher pun sejak masuk trimester ketiga ni berkerak, gelap. hormon tu, keluar baby nanti okay balik

Hormon tu sis sementara je nti ok blk. Sy pun jd gitu jgk. Waktu keje atau keluar bersiapla skit tp xdela beria faundation mcm sblm pregnant dlu.

Soalan popular

Artikel Berkaitan