anak saya 2 bln full bf tpi perut selalu sgt kembug

adakah ank saya tk sesuai susu badan ?? lps nyusukan dia sllu muntah balik , sy masih pantang dlm makanan sbb risaukan ankšŸ„² ad x senasib dgn sy #ingintahu #bantusharing

8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

anak saya pun usia 2 bulan..hmm saya amalkan selalu bile sapu minyak yuyi tu saya buat urutan I love You kat baby saya... alhamdullilah perutnye x kembung and kerap kentut .. :D lepastu barutkan dia...tapi saya tiap kali tukar pampers saya akan sapu minyak and urut tapi pelan2 sebb perut baby kan kecik ..alhamdulillah juge senang beyak.. tapi lain baby lain caranya...sis try and error mana yg ok ye...

Baca lagi
TapFluencer

Saya pun pernah alami. Jaga makan tapi still anak kena kembung. Cuba hari-2 urut perut anak supaya anak mudah kentut. Kena tengok balik apa yang mommy makan juga ya

Lepas susukan jangan terus baringkan takut reflux susu keluar balik. Kalau nak kasi kentut saya selalu dudukkan baby sambil gosok gosok perut dia boleh try

Anak sy pn usia 2 bulan lebih..sy guna minyak mestika baby..mmg kuat dan kerap baby kentut guna minyak tu..alhamdulillah baby mmg xde kembung

semua bby sesuai susu bdn yer. xde yg x sesuai. cube awk tgok balik pemakanan awk. sbb ape yg awk mkn jadi susu.

lepas nyusukan ada sendawakan x? muntah tu susu mngalir keluar sendiri/muntah trpancut?

VIP Member

kena tengok jgk apa yg ibu makan. mungkin anak ada alahan terhadap apa yg ibu mkn

Tuam perut baby lps mndi. Angkat kaki baby, buat urutan