5 Balas

Saya pernah kena. Pergi klinik kulit doc bg ubat gatal je sbb tau pregnant. Tak berapa jalan sgt. Saya amalkan traditional mcm2 sama gak. Sudahnya pakai minyak gamat. Terus elok. Bergantung pada orang ya. Kena cuba mcm2 cara. Saya kena sangat2 teruk dari muka sampai kaki. Bentuk dia macam kena gigit nyamuk, dia punya gatal merenyam tu Allah je tahu. Sampai saya nak gila dah time tu dh fikir bukan2. Emosi tak menentu. Makan pun tak selera. Sis cuba la ya, apa2 share tau

Sy ni jdi cm ruam ii merah tu tpi time gatal smpai jdi biru bintik ii tu tuhan je taw cm mna rsa nye tu..nk try minyak gamat plk pas ni tq share

awk kena arlegik ni, sama mcm saya. Puncanya sbb saya mkn ubat antibiotik yg x sesuai dgn saya. Sblm pregnant ok je, masa pregnant x blh mkn pulak ubat tu. Naik gatal2. So Dr bagi ubat anti histamin utk legakan alegik. Ada juga ubat anti histamin jenis inject. Klu pi klinik tgk lah dia bagi yg mana Ubat sapu pun kena ikhtiar, Dr haritu bagi calamine je utk sapu.

Ohh klu badan gatal2 x ok mandi air panas. Lagi tinggi keradangan nnti. Make sure awk sejuk2 je. Pakai nipis2 siket pun xpe buat masa skrg ni

saya dah kena gatal2 ni masa 5w dulu skrg dh okey dah pergi farmasi saya sapu ubat semua x kurang kemudian saya tukar sabun cetaphil ad derma pro pakai skali dengan moisturizer alhamdulillah gatal beransur kurang tp sebab sabun tu takde bau, bosan sikit saya cuba pakai sabun birdnest alhamdulillah serasi dan skrg fully bebas drpd gatal2 badan 😊

Mmg setiap mlm pkai selapis je...hus sy ckp sbb kuat mkn smbal belacan🤣 sbb tu gatal ii.... tapi 2 3 ari ni xmkn kurang da gatal ii tu

sampai skrg duk gatal ,tambah malam. tapi sblm ni jadi teruk juga last g klinik lega jap ,tidal siang malam duk garu. ni jadi balik just tak mcm rituh .

bagi, tunjuk je kt dia ni. n gtau rasa cmna apa semua. diorg nk kena tgok juga yg mna okay,

Sy pon…dr kata hormon …

Esok bru nk jmpe doc ni ...minta la dy bg pape ubt bg reda skit xthan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan