6 Balas

Hi, i was expriencing this too. Kadang kadang tetiba je jantung berdebar, tangan shaking & i thought i was having anxiety tapi rupanya hyperthyroidism in pregnancy walaupun leher i takda any lump. Byk faktor sebenarnya, ramai yg mengalami benda yg sama tapi diagnosis yg berbeza so better you monitor yourself, take note berapa kerap terjadi, bila selalunya terjadi contohnya masa tgh relax ke masa tgh buat kerja ke or waktu malam nak tidur ke & any other symptoms sekali. On your next check up, please inform your doctor regarding this so that they’ll identify what’s wrong with your body. But if it’s getting worse sampai rutin harian terganggu or uncontrollable, terus seek for medical assistance ya. Semoga yg baik baik sahaja for you & baby, take care.

kalau berdebar2, nadi laju, start sakit dada, sesak nafas kena segera jumpa doc ya. saya waktu 9w lepas buka buku pink, esok nya doc bagi surat refer kena warded 8 hari sebab suspect cardiomyopathy. alhamdulillah so far semua ok lepas monitor and buat test 🤲🏻

Kalau tk silap dia berpunca dari jantung kita tk dpt nak mengepam dgn normal. So akan menyebapkan denyutan jantung tu mungkin terlalu laju dari biasa walaupon dalam keadaan relex . Dorang takut otot2 dkt jantung tu terkena sebarang ganggu yg boleh membahayakan

sy msuk 28weeks start nadi laju..kna warded 2kli.check jntung smua ok..tpi bila checkup dkt klinik msti nadi laju..

Saya start rasa berdebar lepas minum air gula. Tapi sekali tu je lah. Lepas minum. Saya pun tak tahu ke apa 😂

Ada. Saya lah tu. doc refer utk check jantung semua. Tapi okay setakat ni. Cuma bila check je tinggi hahaha

most probably GERD. jaga makan, jaga tidur, jaga stress level. kalau angin banyak dalam badan boleh trigger

tu salah satu simptom GERD juga. nanti check up bagitau doktor/misi semua simptoms etc, doktor akan check apa masalahnya, check BP, protein in urine, kalau perlu, CTG etc.

Soalan popular