Tips sebelum puasa utk minum air gula πŸ€—

Ada tips X sebelum puasa utk minum air gula esoknya? πŸ€—

6 Balas
Tulis jawapan

Saya tak ada tips, yg syok nya malam sebelum minum air gula esk tu, kak ipar saya buat bbq, sya lupa esk minum air gulaa. hahaha, bedal melantak tak ingt dunia, nasib masa bbq tu lps mgrib, so sya pulun makan smpai la dalm 10.30 tu dh hbis, hsbnd tanya esk bukan minum gula ke, nah tepuk dahi sayaa. hahahahahhahhaa, nasib tak sngkut ap. risau ja, saya kira masa tu dua kali minum dah sbb berat naik mndadak. hehe.

Baca lagi

saya dh 2 kli mnum air gula sbb berat naik mendadak.. 2 2 x sgkut. Yg kli kedua tu saya mmg suka sgt mkn manis.. mmg xleh tinggal. Tp 2 hri seblum mnum air gula saya amal kn air rebusan pandan… mnum malam, 1 gelas.. alhamdulillah tak sgkut.

Tips nya jaga pemakanan je 😊 Kurangkan makan karbo, kurangkan makan dan minum manis². Minum air kosong banyak². Tu je. Sy dah mogtt dua kali dah. Tak sangkut gdm.

Tipsnya kurangkan lah manis .. bykkan minum air kosong..anak 1st sy tak sgkut GDM, anak kedua ni pun tak sgkut GDM..

3 hri seblm minum air gula tu..banyakkn minum air kosong ..kurangkn pengambilan makanan & minuman manis..

Sy minum lemon dgn air suam seminggu sebelum tu sehari sekali, Alhamdulillah tak sangkut πŸ˜