15 Balas

Sy lhir kn ank sy thun 2020 usia sy 39 thun dgn jarak ank no 2 13 thun.. Sy kne czer alasn x buka jln dan jntung bby drop.. Pstu thun 2023 usia sy 42 sy hamil tpi keguguran pd awl ramadan 2023..klau x usia ank sy skrg genap 1 thun buln 10 ni.. Mmg smua org akn ckp risiko mngdung usia dh mcm tu tpi ape kn dya.. Jika ALLAH izn kn insyaa ALLAH.. Skrg sy dh 43..nk mkn pil bukn xnk.. Sblum Sblum2 ni mkn pil ttp hmil jgk..lgi pun x bgus mkn trlalu jngka yg pnjng.. So sy dh berkwin gn suami yg ke 3.. Bru 2 thun lbih.. Suami nk lgi tpi tngok kdaan jika ALLAH izn kn ape bole sy buat.. Jnji mental fizikl smua kna kuat.. Bdn msing2 x sme.. Ape pun berserah pd ILAHI..

🙋 saya baru je bersalin 3 bulan lepas pada usia 39 anak no 4 dengan gap 7y..masa pregnant saya pun macam awak la.. takut sangat kalau tak boleh bersalin normal..saya pregnant dengan lebih dari 4 risiko..tapi boleh dikatakan saya tak ada alahan berbanding anak² sebelum ni.. dan Alhamdulillah sekali lagi Allah izinkan saya bersalin dengan mudah.. sampai hospital bukaan dah 6cm..terus ke LB.

TapFluencer

Umur 35 ke atas kategori advanced age maternity. So, puan buat dulu appointment buka buku pink. Bersalin normal atau czer, bukan pelan kita. Ia bergantung pada keadaan diri dan kandungan dlm tempoh kehamilan dan semasa di LR. Saya hamil umur 41, bersalin umur 42, 1st child. GDM. Mild anemia. Emergency czer sbb fetal distress.

tq semua bagi semangat.Sebab saya nausea lemah berbanding anak first.Takut jer bukan apa I google kata kena czer nanti Umur dah macam ni tak de contraction semua.Tu yang risau tak de orang jaga nanti.Anyway tq mummies baru ada positive sikit.

sis tngh mnunggu hari bersalin ke? semoga dipermudhkn

Bersalin czer umur 42, anak songsang. Sama jugak tak ada org jaga, jaga diri sendiri ja. Alhamdulillah ok. Pengalaman adik saya yg pernah bersalin normal 2 kali, czer sekali, dia kata czer cepat sihat dan kuat dari normal. Semoga adik selamat melahirkan.

Mak sy bersalin yg bongsu umur dh lwt 40 an..normal delivery..apa2 kne tgok keadaan nti.mcm sy xde penyakit apa2 n check up tiap bln pn ok tp last2 kne emergency czer disebabkan bp sy tiba2 tggi

sy tgh mmgdung ank nom 5 umur 39 ni. bdn kne kuat, kne buat senaman,klau x..lemau je. risau nk push pun xder tenaga... semoga kita dpt beesalin normal.n selamt ibu n anak

Sy pulak terbalik sis.. Sy req czer elective, pilih date cntik2.. Sbb lpas brnak x dak org nak jg.. Bg sy czer lebih mudah nak urus bby..

My mom's last pregnancy was at 40 years old. Normal delivery. Need to work closely with your doctor.

Ipar sy deliver at that age. Ok je, xde msalah apa2. Smooth je dia normal delivery, cpt bukaan & xde gunting apa2.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan