Demam + Batuk ketika hamil

Ada tak mommy2 yg sama pengalaman mcm sy batuk2 ketika hamil. 3/4 harini sy demam + batuk2,. batuk kering pulak seiring dgn batuk biasa. Bila pergi KK, doc amik darah takut ada jangkitan kumam ke apa dan alhamdulillah result baik2 je,. Doc just bg antibiotik,. Tp skrg pun still batuk2 lagi,. Sy jadi takut sbb sblm2 tak pernah plak batuk mcm tu,. #firstmom #27weeks #firstbaby #bantusharing #pleasehelp

2 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

hai mommy. mungkin sebabkan cuaca dan musim tengah sakit sekarang. anak anak saya sendiri pun kurang sihat sekarang. masa pregnant,kalau saya batuk saya memang tak makan ubat. minum bancuhan suam madu bercampur lemon je. ambik masa jugak nak surut dan hilang sakit tekak tu

Baca lagi
2y ago

Sy just mkn antibiotik yg doc kat KK bg,. Nnti sy cuba minum bancuhan suam madu ngn lemon,. Terima kasih sis bg tips

normal ..sakit sngat tu ๐Ÿ˜ข saya dh rasa msa kandungan 27w now 30w tkde mrasa lagi .. ..smnggu demam dan batuk ..lpas tkde demam tggal batuk kering je ..sakit tau ๐Ÿ˜ข

2y ago

Betul,. sakit sgt2 dada. Sampai skrg batuk kering xhilang2. Sy jadi takut plak takut ada apa2